25.05.2015
Ar LMT atbalstu pie Kārķu baznīcas uzstādīta lapene

Vasarsvētkos, 24. maijā, Kārķu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika svētku dievkalpojums, pēc kura svinīgi tika atklāta par projektu konkursā “LMT Latvijai” iegūto finansējumu izveidotā Ticības, cerības un mīlestības lapene.

 

Jaunā lapene, kas atrodas blakus Kārķu evaņģēliski luteriskajai baznīcai, Valkas pusē sauktai arī par laulību baznīcu, ne velti nosaukta par Ticības, cerības un mīlestības lapeni. Tā īpaši priecēs jaunlaulātos, kuri pēc laulību ceremonijas jaunajā lapenē varēs cienāt viesus ar glāzi šampanieša vai kopīgi fotografēties. Plānots, ka nākotnē laulības varētu organizēt arī ārā un jāvārdu teikt lapenē.

 

Projekta iniciatore, draudzes vadītāja Liene Pieče: “Esam patiešām gandarīti par uzvaru “LMT Latvijai” projektu konkursā, kas mums ļāvusi Kārķos uzstādīt skaistu lapeni. Sabiedrībai dažkārt ir nepareizs priekšstats, ka baznīcām ir daudz līdzekļu, taču tā nebūt nav. Arī projektu konkursos baznīcas bieži vien nevar piedalīties, taču “LMT Latvijai” ir citāds projekts, tāpēc pieteicāmies tajā un aktīvi aicinājām vietējos iedzīvotājus balsot tieši par mūsu ideju.”

 

Vietējie iedzīvotāji bijuši ne vien aktīvi balsotāji, bet arī piedalījušies lapenes uzstādīšanā un teritorijas labiekārtošanā Lielās talkas un Meža dienu ietvaros. Nākamā iecere ir lapenē ierīkot mikrofonu, lai dievkalpojumus būtu iespējams klausīties arī ārā. Tāpat tiek lolota ideja par bērnu rotaļu laukuma ierīkošanu baznīcas tuvumā, lai visa ģimene varētu pavadīt laiku kopā.

 

“Šis ir otrais “LMT Latvijai” projekts, kas realizēts Kārķu pusē: neilgu laiku atpakaļ tika atklāts tiltiņš pāri Veckārķu ezera slūžām, un arī tas tapa pateicoties projektu konkursā iegūtajam finansējumam. Abi Kārķos īstenotie projekti apliecina – šai pusē dzīvo aktīvi, uzņēmīgi cilvēki, kuri uzņemas atbildību par sava pagasta un Latvijas izaugsmi un attīstību,” uzsver LMT Klientu centra “Valmiera” vadītāja Santa France.

 

Projekts “Ticības, cerības un mīlestības lapene” ir viens no „LMT Latvijai” 2014. gadā uzvarējušajiem projektiem, kas īstenoti Valkas novadā. Šim projektam piešķirtais finansējums ir 2000 eiro. Kopumā projektu realizācijai Valkas novadā LMT piešķīris vairāk nekā septiņus ar pusi tūkstošus eiro lielu finansējumu.

 

„LMT Latvijai” uzvarējušie projekti Valkas novadā:

 

Valkas pilsētas publiskās slidotavas labiekārtošana

Projekta ietvaros pludmales volejbola centrs “Valka” ziemas periodā tika pārveidots par Valkas pilsētas publisko slidotavu. Slidotava bez maksas bija pieejama visu vecumu cilvēkiem, tai skaitā arī sportistiem. Valkas ģimnāzijas un pamatskolas skolēni varēja gūt jaunas iemaņas, sporta stundās mācoties slidot.

Iesniedzējs: biedrība “Atbalsts Valkai”

Piešķirtais finansējums: 2000 eiro

 

Ticības, cerības un mīlestības lapene

Kārķu baznīca ir viena no skaistākajām Valkas novada baznīcām, cilvēku saukta par „Laulību baznīcu”. Projekta ietvaros izveidota „Ticības, Cerības un Mīlestības lapene”, kurā pavadīt dzīves nozīmīgākos notikumus – laulības, kristības un iegūt vietu, kur saņemt mieru, ticību, cerību un mīlestību.

Projekta iesniedzējs: Liene Pieče, Kārķu ev. lut. draudze

Piešķirtais finansējums: 2000 eiro

Kārķu draudze izsaka pateicību visiem, kuri balsoja un kuri piedalījās talkas dienās.

Kā arī Paldies par atbalstu šī projekta realizācijā:

  • LMT Latvijas mobilajam telefonam
  • Kārķu pagasta pārvaldei un Pēterim Pētersonam personīgi
  • Aigaram Krumholtam
  • Edmundam Veinbergam
  • Mārītei un Ģirtam Kalniņiem

 

Tilta būve pār Veckārķu ezera slūžām „Savienosim krastus, laiku un paaudzes!”

Atjaunots gājēju tilts pār Veckārķu slūžām. To izmanto vietējie iedzīvotāji, lai dotos uz aku, pagasta centru, autoveikalu un citās ikdienas gaitās. Ir teiciens – šķērsojot ne reizi nešķērsotu tiltu, vajag iedomāties vēlēšanos un tā piepildīsies. Nu Veckārķu iedzīvotāji un viesi to var droši darīt. Lai sapņi piepildās!

Projekta iesniedzējs: Pēteris Pētersons

Piešķirtais finansējums: 1614.50 eiro

 

Veseli un darbīgi cilvēki – novada atbalsts

Projekta ietvaros iedzīvotājiem tika sniegta iespēja bezmaksas apmeklēt Zumbas treniņus, kuros deja apvienota ar veselīgiem vingrinājumiem. Nodarbībās trenētas visas muskuļu grupas, vienlaicīgi prātam dodot iespēju atpūsties. Pastāvīgi apmeklējot nodarbības, uzlabojas kustību koordinācija, samazinās sirds un asinsvadu, kaulu un locītavu slimības.

Projekta iesniedzējs: Laura Gredzens, Biedrība „Latvijas – Igaunijas institūts”

Piešķirtais finansējums: 1947.67 eiro

Plašāka informācija par “LMT Latvijai” pieejama www.lmt.lv/lmtlatvijai

 

Par LMT Latvijai Jau kopš 2011. gada “Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektu konkursā “LMT Latvijai”. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei. Šogad projektu konkursā piedalās Cēsis, Madona, Dobele, Roja, Skrunda, Iecava un Daugavpils novads. Kopš 2011. gada ar LMT atbalstu īstenoti vairāk nekā 80 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti sešpadsmit Latvijas pilsētās un novados, kam LMT atvēlējis vairāk nekā 200 tūkstošus eiro.

Kārķos atklāj Mīlestības, Ticības un cerības lapeni
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.