25.09.2014
Vijciema mazpulkam – konkursa „Sējējs 2014” veicināšanas balva

Zemkopības ministrijas konkursā „Sējējs 2014” uz nomināciju „Rītdienas sējējs – mazpulks” šogad pretendēja pieci mazpulki. Visi - ļoti darbīgi un interesanti! Komisijā darbojās pieci jaunatnes darba  un lauku attīstības speciālisti ( trīs no tiem mazpulkus iepazina pirmo reizi): Ilze Kļava, biedrības „Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja vietniece, Lelde Vazdiķe, Latvijas Pašvaldību savienības jaunatnes lietu speciāliste, Viktorija Reine, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”  Valsts Lauku tīkla Sekretariāta projektu vadītāja, Agnese Lorence, Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras Ārvalstu finanšu instrumentu un citu programmu daļas programmas vadītāja, Biruta Ingiļāvičute, LAAD Valsts atbalsta plānošanas nodaļas vadītāja vietniece.

 

„Saskaitot vērtējuma punktus, izrādījās, ka konkursa „Sējējs – 2014” laureāta godā pelnīti ticis 116. Neretas mazpulks. Godpilno 2.vietu izcīnīja 53. Penkules mazpulks. Pārējiem konkursa dalībniekiem - Lutriņu mazpulkam, Bārbeles mazpulkam un Vijciema mazpulkam komisija piešķīra veicināšanas balvas.

367.Vijciema mazpulks, pateicoties vadītājas Anitas Lotiņas rūpīgajam darbam, ir viens no aktīvākajiem Valkas novadā. Īpaši vērtīga ir pieredze, ko mazpulcēni guvuši Sorosa fonda atbalstītajā projektā 2013.gadā. Projekta galvenais mērķis bija palielināt mazpulcēnu izpratni un prasmes par dažādām ražošanas iespējām laukos. Projekta ietvaros mazpulcēni darbojās vairākos virzienos - audzēja dažādu garšaugu stādus, gatavoja floristikas, konditorijas, koka un tekstilizstrādājumus, ko pēc tam pārdeva Mārtiņdienas un Miķeļdienas tirdziņos, kā arī Vidzemes mazpulku forumā Palsmanē.

Komisija saka sirsnīgu paldies visiem pieciem mazpulkiem un viņu atbalstītājiem! Un Latvijas Mazpulku padomes vārdā vēršos pie  pašvaldību vadītājiem un darbiniekiem, skolu direktoriem un mazpulcēnu vecākiem ar aicinājumu:  atbalstiet savu mazpulku darbību, savas ģimenes un  novada bērnu un jauniešu - mazpulku dalībnieku  darba prieku un entuziasmu, tādējādi palīdzot stiprināt un vairot Latvijas Mazpulku vērtības vietējā sabiedrībā!” 17. septembrī Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveica konkursa „Sējējs – 2014” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, mazpulkus un zinātniekus lauksaimniecībā. Ilze Kļava, Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja vietniece

Attēlā: nominācijas „Rītdienas sējējs” laureātu grupa kopā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.