24.04.2012
Gaida saimniekus

19.aprīlī Valkas novada domes dzīvnieku patversmē „Nagliņas” ievietoti divi suņi.

 

Viens no tiem: apmēram 3 – 4 gadus vecs, vilku sugas suņu puika, kas pieklīdis Valkas pagasta „Amiņu” autobusa pieturas tuvumā esošajās mājās.

 

Savukārt otrs dzīvnieks: apmēram 6 – 9 gadus vecā, gaišas krāsas jauktene, pieklīdusi Valkā, Blaumaņa ielā 2.

 

Vēl patversmē ievietoti arī 3 bezsaimnieka, abu dzimumu, kaķi. Savukārt 24.aprīlī, pēc nedēļu ilgas klaiņošanas pa Vijciema pagastu, patversmē ievietots vēl viens suņu puika, jauktenis, apmēram 7 – 8 gadus vecs. Iespējams, ka suns ir norāvies, jo pie kakla siksnas bija ķēde.

 

No 3.aprīļa vēl joprojām patversmē dzīvo un saimniekus gaida apmēram 6 – 9 gadu vecs, labsirdīgs, vilka un kaukāziešu aitu suņa krustojuma suņu puika. Suns 3.aprīlī visu dienu bija klaiņojis Valkā, tirgus laukumā.

 

Diemžēl 11.martā Kārķu pagasta „Smilgās” pieklīdusī, mazā auguma, aptuveni  5 gadus vecā, brūnā suņu meitene tika iemidzināta, jo pa visu šo laiku nav atradušies dzīvnieciņa iepriekšējie saimnieki, un arī jaunus saimniekus nav paveicies atrast. Atgādinām, ka par visiem klaiņojošiem vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušajiem dzīvniekiem, iedzīvotājiem ir jāziņo pa telefonu 26127430 dzīvnieku ķērājam Vitālijam Luguzim, kurš, izvērtējot situācijas bīstamību, iespējami ātrākā laikā izbrauks uz dzīvnieka atrašanās vietu. Dzīvnieka īpašnieks 14 dienu laikā savu dzīvnieku var saņemt, sedzot visus izdevumus, kas saistīti ar tā ķeršanu, transportēšanu un uzturēšanu. Suņa vai kaķa īpašniekam jāuzrāda dzīvnieka vakcinācijas apliecība, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – arī čeks par dzīvnieku turēšanas nodevas samaksu. Ja 14 dienu laikā dzīvnieka īpašnieku nebūs izdevies atrast, patversmei ir tiesības dzīvnieku atdot citai personai. Saņemot savu jauno mīluli, ir iespēja ziedojuma kārbā atstāt naudu dzīvnieku barības iegādei, kas ļaus pēc iespējas ilgāk paturēt dzīvniekus patversmē un meklēt tiem jaunus saimniekus. Papildus informācija Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi, 64722503

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.