02.07.2014
Valkas novada bērniem šīs vasaras piedzīvojumi Lugažu muižā sākušies!

28.jūnija rītā Valkas novada Lugažu muižas parkā sabrauca 20 bērni un jaunieši no visiem Valkas novada pagastiem, lai piedzīvotu, izdzīvotu, priecātos un jauki pavadītu vasaras brīvo laiku. Lielākā daļa bērnu pirmo reizi piedalās nometnē un piedzīvo pirmās naktis guļot teltīs. Lai gan laika apstākļi šo dienu laikā nometnes dalībniekus nav lutinājuši, bērni priecājas par jebkuru kopā pavadītu mirkli. Dzīvi telšu nometnē lietus nav traucējis, teltīs ir sauss un silts, vecāku satraukumam nav pamata. Tikai citas āra aktivitātes ir stipri ierobežotas, bet pedagogi dara visu iespējamo, lai nebūtu jāgarlaikojas.

 

“Mēs meklēsim bagātības!”  - par to pirmās dienas vakarā visiem bija liela spriešana un pārdomas, jo pastaigas laikā muižas parkā tika atrasta vēstule no muižas spociņa Klāva. Katru dienu dalībniekiem ir jāveic kāds uzdevums, par ko iespējams saņemt “pavedienus”, un, kurus kopā saliekot, pastāv liela iespēja atrast bagātības. “Mēs domājam, ka tas būs zelts!” saka Raivis un Gustavs. Viens no Ralfiem ir pārliecināts, ka tās būs zelta monētas. Meitenes savukārt gribētu, lai tās būtu dārglietas, ar kurām rotāties.

 

Bet, kamēr vēl tiek vākti visi pavedieni, tikmēr satiekam interesantus novada cilvēkus, radoši darbojamies, iepazīstam viens otru un nostiprinām jauniegūtās draudzības. Bijām pārgājienā un Valkas muzejā! Spēlējām teātri un aktīvi sportojām.

 

Šovasar biedrība „Atbalsts Valkai” rīkos vēl divas līdzīgas nometnes. Dalība projekta nr.2012.EEZ/PP/1/MIC/014/017 ietvaros notiekošajās aktivitātēs ir bez maksas. Visu nometnēm nepieciešamo – teltis un guļammaisus, inventāru sporta aktivitātēm, materiālus radošajām darbnīcām un citus izdevumus biedrība sedz no projekta līdzekļiem. Tāpat bērniem ir sagādātas dāvanas – visiem vienādas cepures un noslēgumā gaidāmi vēl citi pārsteigumi! Projekta kopējās izmaksas ir 17308.40 eiro. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu „NVO fonds” finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Saņemtais finansējums projektam ir 15471.98 eiro. Tāpat projektu ar 973.88 eiro līdzfinansē Valkas novada dome un biedrība „Atbalsts Valkai” ar brīvprātīgo darbu, kas tiek novērtēts 862.54 eiro apmērā.

 

Ilze Krastiņa, projekta vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.