19.12.2014
Izstrādāta mobilā aplikācija tabakas lietošanas bērnu un pusaudžu vidū mazināšanai

Ar mērķi mazināt tabakas lietošanu bērnu un pusaudžu vidū un veicināt jauniešu interesi par veselīgu dzīvesveidu, nozares eksperti radījuši interaktīvu mobilo aplikāciju veselīgākai ikdienai – „80 brīvdienas”. Aplikācija ikvienam lietotājam pieejama bez maksas, un tā aicina lietotāju būt brīvam no tabakas, veselīgākam un aktīvākam 80 dienas pēc kārtas. Mobilā aplikācija „80 brīvdienas” ir pielāgojama katram individuāli - gan smēķētājam, kurš ir nolēmis atbrīvoties no šī nepatīkamā ieraduma, gan cilvēkam, kurš vienkārši vēlas uzlabot savu pašsajūtu un pavadīt 80 dienas veselīgāk. Šobrīd aplikācija ir pieejama Android ierīču lietotājiem, un aplikāciju bez maksas iespējams lejupielādēt Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā vai Google Play aplikāciju veikalā. Jau šobrīd aplikāciju lieto vairāk nekā 1000 interesenti.

 

Informatīvā kampaņa „Brīvs”

Inga Šmate, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore: „Smēķēšana ir riska faktors gan sirds un asinsvadu slimībām, gan ļaundabīgajiem audzējiem, kas ir galvenie iedzīvotāju nāves cēloņi Latvijā. Jo vairāk ir kaitīgo paradumu, tai skaitā smēķēšana, jo augstāks ir saslimšanas un priekšlaicīgas nāves risks. 2013. gadā smēķēt bija pamēģinājuši 72% 14-16 gadīgo skolēnu. Ikdienā smēķēja 40% 16 gadīgie, 34% 15 gadīgie un 23% 14 gadīgie skolēni. Jo agrākā vecumā tiek uzsākta smēķēšana, jo lielāks ir nodarītais kaitējums un lielāks atkarības rašanās risks. Lai gan daudziem jauniešiem smēķēšanas pieredze beidzas ar pamēģināšanas fāzi, lielai daļai tas kļūst par ikdienas paradumu. Tieši tādēļ tik liela nozīme ir sabiedrības informēšanas pasākumiem un kampaņām. Šajā gadā realizētā kampaņa „Brīvs” ir pierādījusi, ka uzrunājot jauniešus moderni un interaktīvi iespējams sasniegt rezultātu – radīt izpratni par tabakas radīto kaitējumu veselībai un motivēt jauniešus aizstāt atkarības ar citām interesantākām un veselīgākām aktivitātēm”.

 

Informatīvās kampaņas mērķis ir informēt pusaudžus vecumā no 11 – 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību, veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu veselībai, skaidrojot un demonstrējot to ar mērķauditorijai saprotamiem un saistošiem piemēriem, padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu mērķauditorijas acīs un popularizēt dzīvi bez tabakas kā pareizo izvēli mērķu sasniegšanai dzīvē, balstoties uz pozitīviem piemēriem. Kampaņas ietvaros uzsākta zaļo aproču kustība, izveidota interaktīva mobilā aplikācija „80 brīvdienas”, kā arī īstenotas citas uz jaunieši iesaisti vērstas aktivitātes.

 

Veselības ministrija un SPKC atgādina, ka pārtraukt smēķēšanu nekad nav par vēlu!

Papildus informāciju aicinām skatīt www.spkc.gov.lv vai www.draugiem.lv/sveiksunvesels.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.