13.01.2015
Sākusies Ēnu dienas vakanču reģistrācija

Kas ir Ēnu diena?


Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.
Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.
Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

Pirmdien, 12. janvārī tika atvērta Ēnu devēju – uzņēmumu, organizāciju, iestāžu – vakanču reģistrācija šī gada Ēnu dienai, kas notiks jau pēc mēneša – 11. februārī un, ko tradicionāli organizē praktiskās biznesa izglītības biedrība Junior Achievement -Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija). Ēnu diena 2015 tiek organizēta sadarbībā ar naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmumu LatRosTrans, aicinot jauniešu iepazīties ar dažādām inženierzinātņu profesijām, kurās patlaban jau vērojams darbinieku trūkums.

 

JA-YE Latvija Ēnu diena šī gada stratēģiskais partneris SIA LatRosRosTrans valdes loceklis Igors Stepanovs uzsver: “Būt inženierim nozīmē spēt mainīt pasauli šī vārda vistiešākajā nozīmē, jo inženieris ir izgudrotājs un īstenotājs vienlaikus. LatRosTrans atbalsta šī gada Ēnu dienu, jo uzskata, ka katram ilgtspējīgi domājošam uzņēmumam ir jāinvestē savos nākotnes darbiniekos. Tāpēc aicinām uzņēmumus aktīvi iesaistīties šajā unikālajā pasākumā un izglītot savus potenciālos darbiniekus jau šodien, jo nākotni veido mūsu šodienas lēmumi.”


Ēnu devēju reģistrācija notiks jaunajā, lielākajā tiešsaistes karjeras izglītība biržā skolu jauniešiem – portālā www.enudiena.lv un tā plānota līdz 2. februārim. Savukārt no 19. janvāra līdz 4. februārim pieteikšanos piedāvātajām vakancēm sāks skolēni, potenciālie Ēnotāji.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.