13.06.2021
Atvērtā diena Etnogrāfiskajā sētā "Ielīcas" 13. jūnijā

ATVĒRTĀ DIENA Etnogrāfiskā sēta Ielīcas 2021.gada 13.jūnijā Valkas novada Vijciema pagastā. Laipni lūgti iepazīties ar unikālu Vidzemes zemnieku sētu, kurā ietilpst gan dzīvojamā māja, gan klētis, kūts, pūne, gan stallis ar lopbarības telpām, rija, ratnīca, pagrabs.

Katrā sētā tika svinēti svētki ar savām tradīcijām, paražām un ticējumiem, tāpēc šoreiz šajā svētdienā aizmirsīsim par šodienu un ar zināmu dullumu ļausimies pieskarties un sajust vasaras dienā Meteni, Lieldienas, Māras dienu, Jurģus, Jāņus, Pēterdienu, Jēkaba un Annas dienu, Miķeļdienu, Mārtiņdienu, Ziemassvētkus. Godināsim arī jaunās sievas ienākšanu vīra sētā, kā arī bērniņa uzņemšanu dzimtā.

 

Tas, ka Lieldienās mēs krāsojam olas un šūpojamies, Jāņos pinam vainagus un Ziemassvētkos velkam bluķi, ir daudz maz zināms, bet kuros svētkos lentītes sēja ābelēs, Laima no augšas metusi dāvanas, kurā laikā apklust putnu dziedāšana, kā topošie krustvecāki tika pārbaudīti, vai ir gatavi kļūt par krustvecākiem, kā sākās jaunā pāra ceļš cauri ūdenim, ugunij, zemei un gaisam? To šogad pastāstīs “Ielīcas”.

 

Tāpat arī ieklausīmies saimnieces Baiba Pedraudze stāstā par “Ielīcām”, gremdēsimies Pūt vējiņi arheoloģijā, atradīsim ceļu uz savu tautas tērpu, piemiegsim aci caur Laimes pakaviņu un cienāsimies ar gardo zupu. Tiekamies svētdien!

 

Aktivitātes par ziedojumiem “Ielīcām”.

Amatnieku tirdziņš.

Tautas tērpu darbnīca Musturi

Laimes darbnīca

Lūgums iepriekš pieteikties pie saimnieces Baibas Pedraudzes uz e-pastu: baiba.pedraudze@gmail.com

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Liepa

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.