09.08.2017
Fonds “1836” aicina pievienoties gājienā un apmeklēt koncertu

Nedēļas nogalē – 12. un 13.augustā, notiks šī gada trīspadsmitais fonda „1836” gājiens no Piksāriem līdz Valkai un noslēgumā koncerts, Valkas pilsētas kultūras namā.

 

Pirmajā dienā gājiens sāksies Piksāros, kur aplūkosim Piksāru baznīcu, plānots noiet aptuveni 20km. Ceļš gājējus vedīs caur Omuļiem līdz Ērģemei, kur paredzēta nakšņošana un vakarā Ērģemes Livonijas ordeņa pilsdrupu apskate un sadziedāšanās pie ugunskura.

 

Savukārt svētdien, dosimies 19.5 km garā ceļā līdz Valkai, kur dosimies pa Pedeles atpūtas taku, ieraksim 1836 robežstabu.

 

Kā jau tradīcija gājiena noslēgumā plkst. 18:36 Valkas pilsētas kultūras namā izskanēs fonda „1836” un draugu koncerts, uz kuru ir mīļi aicināts ikviens!

Koncerta mākslinieki tiek paturēti noslēpumā, lai pārsteigtu apmeklētājus, taču varam pačukstēt, ka iepriekšējos koncertos ir uzstājies Renārs Kaupers, Jānis Jubalts un citas slavenības!

 

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido mūsu valstij dāvanu – tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometrus garš. „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” projektā var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa posmu kādā no pierobežas ceļiem (Piejūras ceļā no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļā no Ainažiem līdz Pededzei, Māras ceļā no Mārkalnes līdz Demenei un no Demenes līdz Nidai Leišmalītes ceļā).

 

Gājiens no Piksāriem līdz Valkai būs jau divdesmit astotais posms „1836” ceļā apkārt Latvijai.

 

Kopš 2016. gada maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes un Vidzemes jūrmalā, Latgalē, Latvijas un Igaunijas pierobežā, kā arī Leišmalītē, ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaits Burvis, Kolkas ragā, Engurē, Salacgrīvā, Rūjienā, Kārsavā, Indrā, Kalnos un Vaiņodē, Liepājā, Zemgalē…

 

Ceļa „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļu, kaut vai tikai vienu dienu vai pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda „1836” draugi.

 

Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 2017. gada gājieni norisināsies līdz septembra vidum un atsāksies 2018. gada pavasarī.

 

Katram dalībniekam, kurš piedalās šajos gājienos, ir iespēja iegādāties īpašu pasi, kurā krāt zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogaļu pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu. Līdz Latvijas simtgadei plānots izveidot atbilstošu ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm jeb naktenēm, izklaides un atpūtas vietām.

 

Papildu informāciju par nākamajiem gājieniem un plānoto tūrisma ceļu apkārt Latvijai iespējams iegūt, ielūkojoties fonda „1836” mājas lapā www.1836.lv.

 

Tūrisma ceļu apkārt Latvijai „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” palīdz veidot Ford Latvia, Sporta komplekss 333, Neste Latvija, Latvijas Valsts meži, Gardu muti, Virsotne un citi draugi.

 

Vairāk info: http://1836.lv/projekta-1836-ziemelmeitas-gajiens-valkas-novada/

 

 

Papildu informācijai:

Karlīna Latsone

28242705

karlinalatsone@outlook.com

www.1836.lv

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.