02.07.2014
Prezentēs J.Cimzes 200.jubilejai veltīto pastmarku

3.jūlijā, plkst.19.00, svinot J.Cimzes dzimšanas dienu, Valkas novadpētniecības muzejā prezentēs izcilā latviešu pedagoga 200.jubilejai veltīto pastmarku. Pasākumā piedalīsies Latvijas Pasta valdes loceklis Arnis Gulbis, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Novadpētniecības muzeja direktore Meldra Cimdiņa. Uzņēmums “ Latvijas Pasts”  jauno pastmarku zīmogos tieši J.Cimzes dzimšanas dienā –  3.jūlijā, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19.00.

 

Pastmarkas “Jānis Cimze 200″ dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Vērtszīmes nominālvērtība ir 0,57 eiro, un tā atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā. Jaunās pastmarkas tirāža ir 30 000 eksemplāru, savukārt pirmās dienas aploksne izdota 1500 eksemplāru tirāžā.

 

Par pastmarkas tapšanas procesu stāsta māksliniece Lilija Dinere: “Mūsu sadarbība ar “Latvijas pastu” sākās jau 2008.gadā. Pagājušajā gadā veidoju 2 jubilejas pastmarkas, veltītas 25.Vispārējiem latviešu dziesmu un 15.deju svētkiem.  Veidojot šīs pastmarkas, rūpīgi iedziļinājos, pētīju vēsturi. Šogad, ļoti rūpīgi pētot mūzikas instrumentu vēsturi, sadarbībā ar Valdi Muktupāvelu, tapa pastmarkas “Mūzikas instrumenti”.  Strādājot pie šīm pastmarkām, jau biju pētījusi J.Cimzes biogrāfiju, daiļradi. Tāpēc ļoti priecājos, ka pavasarī “Latvijas pasts” mani aicināja veidot pastmarku veltītu izcilajam pedagogam un mūziķim, kurš savā būtībā ir renesanses cilvēks. Radot pastmarku, ilgi domāju, uz kuru no viņa personības šķautnēm likt akcentu”, atklāj māksliniece. ”Pastmarkā par pamatu izmantoti 3 būtiski attēli – pirmā ir sena gravīra ar 1.latviešu dziesmu svētku dalībnieku attēlu, otrajā redzama  Vidzemes draudzes skolu skolotāju semināra ēka, bet 3.attēlā, kas ir J.Cimzes portreta fonā, ir attēls no dziesmu krājuma vāka “Dziesmu rota”. Esmu gandarīta par paveikto darbu, tas bija īsts piedzīvojums radīt pastmarku vienam no latviešu lielākajiem dižgariem.”

 

Jāpiebilst, ka J.Cimzes portrets ir autores miniatūrgleznojums, kas tapis, izmantojot pieejamos izcilā kultūras darbinieka senos foto portretus.

 

Pastmarkas izdošana bija Valkas novada domes iniciatīva. "Esam gandarīti par iznākumu.Domāju tā palīdzēs daudziem uzzināt, kas bija Jānis Cimze un ieinteresēties par viņa lomu Latvijas vēsturē," pauž Valkas novada priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Pasākuma turpinājumā uz koncertu Cimzes seminārā aicina “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets.

 

Informāciju sagatavoja: Zane Brūvere

http://www.la.lv/latvijas-pasts-izdod-pastmarku-jana-cimzes-jubilejas-atcerei/
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.