11.04.2014
Drīzumā Robežtirgus dvīņu pilsētās Valkā un Valgā

Jau pēc mēneša - 10.maijā uz Latvijas - Igaunijas robežas, dvīņu pilsētās Valkā un Valgā notiks 12.Lielais labdarības robežtirgus.

Atzīmējot abu valstu desmit gadu iestāšanos Eiropas Savienībā, pirmo reizi tirgošanās notiks Latvijas un Igaunijas robežas abās pusēs. Pasākumā piedalīsies arī pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Igaunijā. Runas teiks abu pilsētu mēri - Vents Armands Krauklis un Kalevs Herks.

Pirmo reizi Latvijā notiks arī konkurss gaļas ražotājiem jeb "1.Starptautiskais gaļas un desu festivāls". Pašvaldība aicina piedalīties hobijkulinārus, mājražotājus un uzņēmējus, kas ražo gaļas izstrādājumus - konkurss norisināsies trīs kategorijās. Desu un žāvējumu kvalitāti vērtēs žūrija. Arī apmeklētājiem būs iespēja nogaršot ražotāju piedāvātos izstrādājumus. Desu festivālā noteiks laureātus un pasniegs apbalvojumus šādās nominācijās - "Gardākā" un "Cēlākā".

Šobrīd konkursam ir pieteicies pat dalībnieks no Polijas. Interesi par piedalīšanos izrādījuši arī gaļas ražotāji no Somijas. Ar konkursa nolikumu varat iepazīties mājaslapā www.valka.lv. Dalību konkursā var pieteikt, rakstot uz e-pastu sniedze[punkts]ragze[uz]valka[punkts]lv, kā arī zvanot pa telefonu +371 26488684 Sniedzei Ragžei.

Arī šogad apmeklētājus iepriecinās daudzveidīga kultūras programma - uz skatuves spēlēs ansambļi un vietējie izpildītāji. Būs sporta aktivitātes, loterija un rokkoncerts. Pasākuma vadītāji programmu pieteiks gan latviešu, gan igauņu valodā. Vakara noslēgumā balle ar grupu "Emburgas zēni".

Jau tradicionāli robežtirgus ideja un mērķis ir labdarība. Līdzekļi par tirdzniecības vietu nomu un loteriju tiek atvēlēti kādam konkrētam mērķim. Valkas un Valgas pašvaldību vadītāji vienojās šī gada tirgus ieņēmumus ieguldīt unikālu šūpoļu uzstādīšanā uz Valkas - Valgas robežas. Šūpojoties, būs iespēja vienā mirklī pabūt divās valstīs.

Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.