05.03.2014
Tuvojas 12.Lielais labdarības robežtirgus

Jau tradicionāli Robežtirgus ideja un mērķis ir labdarība, un tirgū iegūtie līdzekļi par tirdzniecības vietu nomu, loteriju un labdarības desiņām tiek atvēlēti kādam konkrētam mērķim. Valkas un Valgas pašvaldību vadītāji un pārstāvji, tiekoties ikmēneša sanāksmē, 3.martā, vienojās šī gada tirgus ieņēmumus ieguldīt unikālu šūpoļu uzstādīšanā uz Valkas – Valgas robežas.  Šūpojoties būtu iespēja vienā mirklī pabūt abās valstīs.

 

12. Lielais labdarības robežtirgus šogad notiks 10.maijā. Atzīmējot abu valstu 10 gadu iestāšanos Eiropas Savienībā, pirmo reizi tirgošanās notiks Latvijas un Igaunijas robežas abās pusēs. Pasākumā piedalīsies arī pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Igaunijā.

 

Pirmo reizi Robežtirgus vēsturē notiks konkurss gaļas ražotājiem jeb „1.Starptautiskais desu festivāls”. Desu un žāvējumu kvalitāti vērtēs žūrija, un apmeklētājiem būs iespēja nogaršot ražotāju gardos izstrādājumus. Konkurss norisināsies trīs kategorijās, kur atsevišķi tiks vērtēti uzņēmumi, kas ražo pārtiku, mājražotāji, kā arī amatieri. Desu un žāvējumu konkursā tiks noteikti laureāti un pasniegti apbalvojumi šādās nominācijās – „Gardākā”, „Cēlākā” un „Ekoloģiskākā”.

 

Arī šogad apmeklētājus iepriecinās daudzveidīga kultūras programma – uz skatuves spēlēs ansambļi un vietējie izpildītāji. Būs sporta aktivitātes, loterija. Pasākuma vadītāji programmu pieteiks gan latviešu, gan igauņu valodā.
Valkas tūrisma informācijas biroja vadītāja Anita Tannenberga informē, ka dalībai Robežtirgū ir pieteikušies jau divi pirmie tirgotāji – viens no Lietuvas, Paņevēžas, bet otrs – no Igaunijas.

 

Tirgotāji aicināti pieteikt dalību pasākumā, rakstot uz tūrisma informācijas biroju tib[uz]valka[punkts]lv, kā arī zvanot pa telefoniem +371 64725522 un +371 26446602, savukārt gaļas ražotāji savu dalību konkursam var pieteikt, zvanot pa telefonu 26488684 Sniedzei Ragžei vai rakstot uz e-pastu sniedze[punkts]ragze[uz]valka[punkts]lv.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.