28.07.2015
Ar plašu programmu Valkā atzīmēs pasaules valcēniešu dienas

Pēc 10 gadu pārtraukuma oktobrī Valkā atkal vērienīgi atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas. Šajos datumos svinēs arī Valkas ģimnāzijas 95. un Valkas mākslas skolas 25. gadu jubilejas. Pasākumam šogad dota devīze “Uz priekšu, uz Valku”!

Svētki sāksies 2. oktobrī plkst. 18:00 ar izstādes „Veltījums Valkai II” atklāšanu Valkas novadpētniecības muzejā. Stundu vēlāk, plkst. 19.00 pilsētas kultūras namā atklās Valkas novada Centrālās bibliotēkas veidoto grāmatu izstādi “Valcēnieši raksta – kopības apzināšanās”. Pasākumu kuplinās Valkas novada literārās apvienības biedru lasījumi.

Plkst. 21:00 sāksies lāpu gājiens no Valkas ģimnāzijas uz Lugažu evaņģēliski luterisko baznīcu. Gājiens būs veltīts trīs ģimnāzistu varonīgajai rīcībai - 1940.gada 1.septembrī, spītējot aizliegumam un pretojoties padomju iekārtai, zēni devās uz Lugažu baznīcu, lai svētītu jauno mācību gadu. “Mēs demonstratīvi nolikām savas skolas cepures rindā uz palodzes un piedalījāmies dievkalpojumā”, atmiņās rakstījis valcēnietis no Lielbritānijas, Imants Valters Bērziņš.

Šogad, pēc vairāku gadu desmitiem, vēsturiskajā maršrutā Raiņa – Dārziņa – Rīgas iela pieminēs brašos zēnus. Ap plkst. 21:10 lāpu gājiens apstāsies pie kultūras nama, kur atklās piemiņas zīmi Latvijas armijas virsniekam Ādolfam Maršaus, kurš 1941.gadā paglāba namu no uzspridzināšanas. Ap plkst. 22.00 notiks svētbrīdis Lugažu ev. lut. baznīcā, kuru kuplinās Cēsu baptistu draudzes Zvanu ansamblis Tabitas Marhelas vadībā.

Vakara kulminācija būs plkst. 23:00 Putras kalnā. Sveču instalāciju un mūzikas pavadījumā notiks veltījums visiem valcēniešiem pasaulē. Lai instalāciju darītu iespaidīgāku, katrs aicināts papildināt to ar dārza sveci. Ar šo priekšnesumu un veltījumu Valkā ieskandinās Latvijas simtgadi.

Pasākuma otrajā dienā jau no plkst. 9:00 visi būs aicināti apmeklēt ģimnāziju un mākslas skolu. Stundu vēlāk - plkst. 10.00 Valkas novada domē (Beverīnas ielā 3) norisināsies Pasaules valcēniešu dienu domnīca. Diskusijas norisināsies 3 daļās – pirmajā diskusiju daļā jeb graudnīcā diskutēs par uzņēmējdarbības attīstību Valkā, kā arī par priekšnosacījumiem, lai te paliktu un atgrieztos. Otrās daļas temati būs aktualitātes izglītībā, valcēniešu kultūras identitāte un latviskā apziņa Latvijas simtgades kontekstā, sporta izrāviens. Savukārt trešās - tūrisms, mobilitāte un piederība, Valkas tēls – XXI gadsimta realitāte.

Pēc diskusijām visi būs aicināti apmeklēt un priecāties Lugažu laukuma svētkos, kuru sākums būs plkst. 12:00, tajos - iespēja ceļot vēsturē, mūzika un citas aktivitātes.

Programma turpināsies plkst. 15:00 ar izstādes atklāšanu Valkas mākslas skolā.

Plkst.18.00 - Pasaules valcēniešu dienu spilgtākais notikums - koncerts “Valcēnieši Valkai” pilsētas kultūras namā. Pirmajā koncerta daļā uzstāsies ģimnāzijas kolektīvi – jauktais koris un tautas deju kolektīvs “Vendīgs”, kā arī J.Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi. Otrajā uzstāsies zināmi mūziķi un izpildītāji, kuri nes Valkas vārdu pasaulē. Koncerta pamattēma – “Pasaules dižgari raksta Valkai”.

Plkst. 20:00 ģimnāzijā notiks klašu stundas, bet deviņos vakarā pilsētas apmeklētājus pārsteigs laikmetīgās mākslas instalācija uz domes ēkas Beverīnas ielā 3 - “Valcēniešu skats”.

No plkst. 21.30 pilsētas kultūras namā, ģimnāzijā, mākslas skolā un Lugažu laukumā - neformālas tikšanās un balles ar grupām “Baltie lāči”, “AAA” un DJ Dzintaru.

*Reģistrācija Valkas ģimnāzijas 95. gadu jubilejai notiks skolas telpās. Dalības maksa pie reģistrācijas € 5.00.

Organizatori aicina visus valcēniešus, iesaistīties pasākuma norisē un iesūtīt fotogrāfiju, kurā būtu redzamas acis. Fotogrāfiju lūdzam sūtīt uz adresi valceniesi[uz]valka[punkts]lv. Tāpat tos, kuri paši nevar ierasties uz pasākumu, organizatori aicina uz jau minēto elektroniskā pasta adresi nosūtīt savu kontaktinformāciju, lai būtu iespējams izveidot datu bāzi un apzinātu valcēniešus pasaulē. Tāpat aicinājums arī rakstīt un sūtīt sveicienus Valkai.

Organizatori atgādina, ka norises var tikt papildinātas un sākumu laiki koriģēti. Pasākumu atbalsta: Valkas novada dome un SIA “Baltic Candles”.

Informāciju sagatavoja: Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.