28.09.2015
Pasaules valcēniešu dienās lustīgi svinēs Lugažu laukuma svētkus

3.oktobrī no plkst.12.00 līdz 15.00 Pasaules valcēniešu dienu laikā Valkā lustīgi svinēs Lugažu laukuma svētkus.

 

Svētkus atklās plkst.12.00 ar velobraucienu retro noskaņās. Brauciena dalībnieki aicināti ierasties ar divriteni, ietērpties kādam agrāka laika posmam raksturīgā apģērbā un piedalīties braucienā.  Velobrauciena maršruts simbolisks – divreiz apkārt Lugažu laukumam!

 

Ja Lugažu laukums prastu runāt, tas varētu daudz pastāstīt par vairākām politiskām varām, dažādiem notikumiem, cilvēkiem un arī – pieminekļiem. Plašo Lugažu laukuma vēsturi pasākuma organizatori centīsies ieskicēt astoņās pieturvietās, kas svētkos būs izvietotas apkārt laukumam.

 

No plkst.12.00 ikviens varēs piedalīties Labo vēlējumu mandalas veidošanā pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, tāpēc organizatori aicina līdzi ņemt krāšņākus augus, zaļumus vai ābolus tās veidošanai.

 

Triju stundu garumā laukumā būs dažādas sportiskas aktivitātes, radošās darbnīcas un “brīvais mikrofons’’. Apmeklētājus izklaidēs Valkas novada amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi un profesionāla karikatūriste, kura ar smaidu ļaus paskatīties uz sevi no malas.

 

Viena no pieturvietām atgādinās par tirdziņiem, kas notikuši Lugažu laukumā. Amatnieki un mājražotāji vēl var paspēt pieteikties pa telefonu 29440558.

 

Svētkiem gatavojoties, Valkas novadpētniecības muzeja kolektīvs ir sagatavojis ekspozīciju par Lugažu laukuma vēsturi. Tā ir jau apskatāma Valkas pilsētas kultūras namā.

 

Raibu raibais rudens kokteilis – zupa, labdarības desas, cirks, dzeja, IGLU soft blocks mīkstie kluči, šahs, akardeonisti – un tas vēl nebūs viss! Nāc un izbaudi Lugažu laukuma svētkus!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.