08.11.2019
Brīvprātīgie ugunsdzēsēji mācās Vācijā!

2019.gadā Kārķu brīvprātīgie ugunsdzēsēji piedalījās 40 stundu praktiskās apmācībās kopā ar Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandām un nu devās pirmajās starptautiskās mācībās - no 24. līdz 29. oktobrim divdesmit Valmieras rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji devās apgūt zināšanas ugunsdzēsības jomā Vācijā Giterslo reģionā, tajā skaitā arī Kārķu pagasta brīvprātīgais ugunsdzēsējs Jurģis Tobīss.

 

25. oktobrī ieradāmies Giterslo reģionā, kur pirmā pietura mums bija ugunsdzēsēju automašīnu ražotnē „Schlingmann”. Redzot visu mūsdienīgo, kas tiek izmantots auto būvēšanai, uzmanību piesaistīja ugunsdzēsības sūkņa uzstādīšana, kura vadība tiek saglabāta mehāniskā izpildījumā. Tas tāpēc lai mazinātu iespējamo bojājumu rašanos tā ekspluatācijas laikā. Vakarā piedalījāmies Borgholchauzenas ugunsdzēsēju praktiskās nodarbībās kā novērotāji, kur uguns nelaime tika izspēlēta kādā ražotnē. Varējām vien apbrīnot  vācu patriotismu un pienākumu apziņu.  Piektdienas vakarā pēc darba laika beigām, kad viss jau tumšs, brīvprātīgie ugunsdzēsēji sanāk kopā un veic praktiskus vingrinājumus, tā noslīpējot gūtās zināšanas un iepazīstot objektu. Mācībās jaunie ugunsdzēsēji tiek iesaistīti kā statisti – cietušie. Tā tradīcijas un zināšanas tiek nodotas no paaudzes paaudzēm. Kopīgās vakariņās ugunsdzēsēju depo noklausījāmies mācību rezultātu apkopojumu un ar pozitīvu lādiņu devāmies uz Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju  skolu.

 

Sestdien un svētdien mēs cītīgi apguvām zināšanas saskaņā ar vācu brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācības programmu par tēmu – mašīnists. Ar lielu interesi tvērām pieredzējušo pasniedzēju sniegto informāciju. Teorētiskās nodarbībās īpaša vērība tika vērsta ugunsdzēsības sūkņu jaudas noteikšanai un tā izmantošanai, ūdens sūknēšanai dažādos attālumos un augstumos, bet praktiskās nodarbībās veicām gūto zināšanu izpildi. Pēc nodarbībām devāmies uz jauno ugunsdzēsēju depo ēku, kurā ir izbūvēta arī jauna 112 centrāle visam Giterslo reģionam. Iekārtas un izkārtojums viss jaunākais kas vien šodien pieejams. Dispečeram uz galda seši monitori, tā nodrošinot pārskatāmu nepieciešamo informāciju daba veikšanai. Saņemot trauksmes zvanu, ekrānā uzreiz parādās karte ar vietu, no kurienes tiek zvanīts uz 112.

 

Mācību noslēgumā saņēmām apliecības par sekmīgi nokārtotu apmācības kursu ar tiesībām veikt kolēģu apmācību savās komandās.

 

Pirmdienas rīts mums sākās Minsteres ugunsdzēsības institūtā. Te mācību poligons izskatās kā maza pilsētiņa, kur uzbūvēts viss nepieciešamais dažādu uzdevumu veikšanai praktiski. Daudzstāvu dzīvojamie nami, mašīnas ar gāzes baloniem, vilciens ar cisternām, tramvajs, un daudz kas cits no pilsētvides ļauj iejusties reālā dzīves situācijā. Bet jaunais milzīgais angārs, kurā ir izbūvētas dažādas ēkas, ir iespējams veikt praktiskās nodarbības ēkas pagrabā esošos auto stāvlaukumos, slimnīcā un viesnīcā, satiksmes negadījumos u.c. Iespaidīgi - viss ar ko dzīvē vien iespējams saskarties.

 

Guvuši pozitīvas emocijas un iespaidus, jaunas zināšanas un vēlmi redzēto kaut nedaudz ieviest savās komandās, pacilātā garastāvoklī devāmies mājup.

 

Par iespēju piedalīties mācībās un atbalstu sakām lielu paldies Valkas novada pašvaldībai un biedrībai „Valmieras - Giterslo reģionu sadarbībai”.

 

Informāciju sagatavoja:

Valmieras rajona BUB priekšsēdētājs Egīls Kaužēns

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.