29.09.2017
Valkā un Vijciemā viesosies ārsts un psihoterapeits Viesturs Rudzītis

Sestdien, 7.oktobrī, Valkā  un Vijciemā viesosies ārsts un psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

 

Lai atbalstītu vecākus bērnu audzināšanā, kā arī lai palīdzētu vecākiem izprast savu bērnu uzvedību, notiks izglītojošas lekcijas skolēnu vecākiem par bērniem un atkarībām, kuras lasīs ārsts un psihoterapeits Viesturs Rudzītis:

  • 13:00, Valkā, Beverīnas ielā 3, (2.stāva zālē),
  • 17:00, Vijciema t/n.

Aizliegto vielu pamēģināšana ir arī eksperiments ar visu jauno, kas ļoti raksturīgi pusaudžu gadiem. Kaut ko no aizliegtā pamēģina teju visi, tikai citi prot apstāties, bet citi – nē. Iemesli tam, kāpēc bērns neprot vai nevēlas apstāties, meklējami dziļāk – ģimenē, bērna personībā un dzīves situācijā. Jāatceras arī, ka pusaudzim ir raksturīgi domāt, ka viņš visu kontrolē, tomēr arī tā ir ilūzija. Tad ir labi, ja viņš saprot, kādas var būt sekas viņa rīcībai. Vecāku uzdevums ir viņu par tām informēt. Tomēr šīm sarunām jābūt draudzīgām, neuzbrūkošām, lai pusaudzis jūt, ka vecāki joprojām ir viņa pusē, nevis karojoši pretinieki, ar kuriem nav vērts runāt vai no kuriem jāmūk.

 

Lekcijas notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā” (id.Nr.9.2.4.2./16/I/035) pasākuma “Izglītojošas lekcijas 2017.gadā skolēnu vecākiem par bērniem un atkarībām, Sociālā aprūpes namā dzīvojošiem par atkarībām, kā arī par to, kas notiek ar organismu vecumdienās” ietvaros.

 

INFORMĀCIJAI – Valkas pagastā, Ērģemes pagastā, Kārķu pagastā un Zvārtavas pagastā dzīvojošiem skolēnu vecākiem, kuriem būtu interese apmeklēt šo lekciju, piemēram, Vijciemā vai Valkā, bet nav sava transporta, lūgums pieteikties un sazināties ar Valkas novada domes Sabiedrības veselības organizatori Lindu (tālrunis: 28644365), lai atrisinātu šo jautājumu un rastu iespēju piedalīties minētajā pasākumā.

 


 

Plkst.11, notiks lekcija senioriem par atkarībām, kā arī par to, kas notiek ar organismu vecumdienās.

Norises vieta – Valkas Sociālais aprūpes nams, Rūjienas iela 3E, kuru lasīs ārsts un psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

 

Lekcija notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā” (id.Nr.9.2.4.2./16/I/035) pasākuma “Izglītojošas lekcijas 2017.gadā skolēnu vecākiem par bērniem un atkarībām, Sociālā aprūpes namā dzīvojošiem par atkarībām, kā arī par to, kas notiek ar organismu vecumdienās” ietvaros.

 

INFORMĀCIJAI – Valkas novada pagastos dzīvojošiem senioriem, kuriem interesētu šī lekcija Valkas Sociālajā namā, bet nav sava transporta, lūgums pieteikties un sazināties ar Valkas novada domes Sabiedrības veselības organizatori Lindu (tālrunis: 28644365), lai atrisinātu šo jautājumu un rastu iespēju piedalīties minētajā pasākumā.

 

Informāciju sagatavoja

Valkas novada domes Sabiedrības veselības organizatore Linda Zariņa

 

                                                                        

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.