05.04.2018
Arī Zvārtavas pagastā pēc ziemas nāk pavasaris

Lai arī laika apstākļi ar mums mēz pajokot un ziemas mēnešos liek justies kā pavasarī, un pavasarī, kā ziemā - tas nenozīmē, ka laika ritējums ir apstājies. Tautā saka: „Nav obligāti jāgaida pavasaris, lai to sajustu, pavasaris ir tad, kad sirds mīl!”. Un kad tad mēs vairāk runājam, par mīlestību, protams, tā ir Valentīna diena, šajā dienā mūsos ienāk pirmās pavasara vēsmas. Arī Mierkalna tautas namā norisinājās muzikāla saruna, par mīlestību ar Santu Sāri – Geržu un Ilzi Ērmani. Mākslinieces saka: „Mīlestība ir tāds dīvains dzintars, ko nekā nevar ne aprakstīt, ne uzzīmēt, ne izstāstīt.”

 

 

Bet, ja padomā un palūkojas mazliet atpakaļ, tad pirmo pavasarīgo sveicienu Zvārtavieši aizveda uz Turnas tautas nama pasākumu „Satikšanās prieks - 4”, kur tautā un paša amatierkolektīva „Latviānis” aktieru vidū, iemīļotais duets Anne un Mare izpildīja humoristisku skeču „Keks”. Šīs kundzītes māk sasmīdināt līdz asarām.

Ik gadu, tuvojoties pavasarim, pagastu kolektīvi gatavojas skatēm. Arī Zvārtavas pagasta līnijdeju grupa un sieviešu vokālais ansamblis nebija izņēmums. Cītīgi apmeklēja mēģinājumus, lai skatēs rādītu to, kur iegulda ne tikai savu brīvo laiku, bet arī savu mīlestību pret to, ko dara.

Netradicionālo deju skate Turnā.  Zvārtavas pagasta līnijdeju grupa iegūst 3.pakāpi (foto: A.Pandalons)

 

Vienmēr lielāks uztraukums ir ansambļu skatēs, kad ikviena ansambļa dalībniece uztraucās par to, lai neaizmirstās vārdi, vai par to, lai „trāpītu attiecīgajā tonī”. Zvārtavas pagasta sieviešu vokālais ansamblis 3.martā Valkā ieguva 1.pakāpi un ceļazīmi uz reģionālo vokālo ansambļu skati Mazsalacas novada Kultūras centrā. Ansamblis otrajā kārtā izcīna 2.pakāpi, par ko no sirds priecājas. Jāsaka, liels paldies, vadītājai, par ieguldījumu un dalībniecēm, par pacietību!

Turpinot „skates” tēmu – tikai bez vērtējumiem un žūrijas - 11.martā Vijciema tautas namā norisinājās sieviešu dienas pasākums, kur nu jau otro gadu tika aicināta pašmāju māksliniece Lilita Ikale ar savu otro tērpu kolekciju.

Aizkulišu bilde, kad „Modes dāmas” jau gatavas pirmajam iznācienam (foto: Linda Ikale)

 

Pēc ziemas cilvēka organisms tiecās pēc vitamīniem un enerģijas lādiņa, tamdēļ Mierkalna tautas namā tika organizēta „Skaistuma un veselības kūre”. Tajā bija iespēja gatavot un degustēt dažāda veida smūtijus, kā arī pēc meistarklases Alises Matukas vadībā izkustēties zumbas ritmos.

 

Ar to fiziskās aktivitātes Zvārtavas pagastā nebeidzas, no 6.marta katru otrdienu Mierkalna tautas nama zālē notiek vingrošanas, airobikas un zumbas nodarbības. Mums gan nav vadītāja/instruktora, tādēļ sagatavojot nodarbības programmu, izmantojam interneta vietnēs pieejamo informāciju.

Oficiāli pavasaris Zvārtavas pagastā tika sagaidīts 24.martā, kad pie mums ar sveicieniem ieradās Grundzāles kolektīvi: VPDK „Rieda”, JDK „Riedēni” un muzikālā apvienība „Prieks kur tu rodies!?”. Apmeklētājiem bija iespēja just pavasari skaistajās melodijās un redzēt plašu tautas deju repertuāru, arī to, ko skatīsim Dziesmu un Deju svētkos. Lai arī kaimiņu novada kolektīviem veicas skatēs! Paldies liels vadītājām Ingai Rukai un Ingai Ķesterei!

            

Neraugoties uz to, ka ik pa laikam, no gaisa nokrīt pa kādai sniegpārsliņai, Zvārtavas pagastā ir pavasaris. Un pavasarī būs „pavasarīgi” notikumi – 8.aprīlī  norisināsies radošās darbnīcas bērniem, 20.aprīlī  - Ingas Deigeles un Vilmāra Miglava koncerts, 21. aprīlī gaidāma – ansambļu dziesmu spēle, 28.aprīlī visi sakopsim Latviju „Lielajā talkā”.

 

Uz tikšanos!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.