14.08.2018
Valcēniete piedzīvo filmas pirmizrādi

10.augustā kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē notika filmas “Cita dzīves garša” pirmizrāde.

“Filma “Cita dzīves garša” ir stāsts par cilvēkiem, kuri nesamierinājās ar vājumu un nolēma būt iedvesma citiem – daudziem miljoniem ar vēzi sirgstošo pasaulē”, stāsta filmas veidotāji.

 

Astoņi filmas varoņi ir meklētāji no dažādām pasaules malām, kuri satikās šajā ekspedīcijā “Climb for Cancer” (Kāp cīņai pret vēzi), ar mērķi piedzīvot vienu no savas dzīves neparastākajiem notikumiem – sasniegt Eiropas Alpu augstāko virsotni Monblānu.

 

Filmā starp galvenajām varonēm ir arī valcēniete Elita Bušmane, kura apliecina, ka Monblāna iekarošana bijis viens no viņas dzīves spilgtākajiem notikumiem.

 

“Skatoties filmas pirmizrādi, pirmā doma bija - skumji, ka piedzīvojums ir galā, un ka ar pārējiem vairs netiekamies katru dienu”, stāsta Elita. “Tajā brīdī pilnībā aizmirsām par slimību. Šobrīd liekas neticami, ka tas bija iespējams, jo tas tiešām bija grūti. Mīlu vasaru, un ziemā, ledājos, bija ļoti grūti”.

 

E. Bušmane atzīst, ka piedzīvojums licis saprast, ka ar diagnozi “vēzis” dzīve nebeidzas, un tas bijis grūdiens sākt ko jaunu.

 

Filmas veidotāji sola, ka drīzumā filmu varēs skatīties visā pasaulē.

 

Kāpiena iniciatīvu un filmas uzņemšanu koordinēja Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds, kāpiens notika pieredzējušu "Kalnu Grupas" instruktoru Kristīnes un Kristapa Liepiņa vadībā, filmas veidošanā piedalījās operatori Vents Grīnbaums un Mārtiņš Jurevics un Jura Podnieka Studijas kolektīvs. Filmas veidotāji pateicas par atbalstu "AMRITA".

 

Foto: Gatis Orlickis.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.