30.06.2017
Valgā norisināsies publiskās kāzas

20. augustā Valgā, Säde parkā norisināsies publiskās kāzas. Tās rīko, balstoties uz 19. gadsimta igauņu kāzu tradīcijām. Liela mēroga pasākumā publikai būs iespējams būt aculieciniekam parasti diezgan privātam mirklim no jaunā pāra dzīves. Vienas dienas garumā piedzīvos visas tradicionālo kāzu daļas.

 

Valgamaa (Valgas apriņķa) tradicionālās kultūras svētku „Igauņu kāzas“ centrā ir  pēc 19. gadsimta igauņu tautas ieražām atdzīvinātas kāzas, ar ko dalībniekus iepazīstinās ar kāzu tradīcijām.

 

Pasākumu rīko Valgas muzejs, kurš kā novadpētniecības muzejs ir darbojies un pastāvējis jau vairāk nekā 60 gadus, un mēs vēlamies dalīties ar cilvēkiem ar ilgā laika posmā uzkrātām zināšanām,“ stāstīja pasākuma organizatore,Valgas muzeja projektu vadītāja Merili Madissoo. Līdzorganizatore Marju Rebane piebilda: “Vēlamies publiku iepazīstināt ar Igaunijas tradīcijām un tautas tērpiem. Kāzu rīkošana ir aizraujošs veids, kā pastāstīt par tautas kultūru.”

 

Svētkos uzstāsies tautas mūziķi Marju Varblane, Leanne Barbo un Kulno Malva, grupas “Otava Yo” (Krievija) un “Untsakad” (Igaunija). Dejos arī tautas deju grupas. Kāzu rituālus pavadīs autentiskās rūnu dziesmas un kāzu spēles. Būs bērnu zona un notiks kāzu izsole. Svētku sajūtu veidot palīdzēs arī tirgotāji ar daiļamatniecības izstrādājumiem un bioloģiskiem produktiem.

 

“Igauņu kāzas” rīkos pasākumu cikla “Eesti Vabariik 100” ietvaros.

 

Papildu informācija marju[uz]valgamuuseum[punkts]ee vai merili[uz]valgamuuseum[punkts]ee

 

Sākums plkst.11

 

Biļetes var iegādāties uz vietas. Cenas: bērniem – 2 eiro, pieaugušiem – 5 eiro.

 

Papildu informācija un kontakti:

Merili Madissoo, projektu vadītāja (merili[uz]valgamuuseum[punkts]ee, +372 7668864)

Marju Rebane, programmu vadītāja (marju[uz]valgamuuseum[punkts]ee, +372 7668864)

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.