29.09.2020
Vijciema tautas namā būs apskatāma fotogrāfa Rolanda Boša personālizstāde

3. oktobrī plkst. 18.00 Vijciema tautas namā notiks fotogrāfa Rolanda Boša personālizstādes "Stroika" atklāšana. Izstāde būs apskatāma no 3. oktobra līdz 3. novembrim.

 
Foto sērijas “Stroika” ir informatīva problēmas aktualizācija, attēlojot sociālo problēmu un dzīvi migrācijā, labākas ekonomiskās situācijas meklējumos. Sērija ir balstīta uz autora pieredzi, dzīvi migrācijā Norvēģijā un strādājot celtniecībā, izdzīvojot šo situāciju pašam personīgi un esot daļai no šīs sistēmas, laika un vietas.

 

Nosaukuma “STROIKA” jēga slēpjas, ikdienas notikumos, kad būvēšana notiek “po sovetski”, atspoguļojot celtnieku “padomisko dabu”, ar savu vērtību sistēmu un tātad, esību.


Foto sērijā redzama uz Norvēģiju imigrējušo strādnieku ikdiena. Fotogrāfijām nav veikta pēcapstrāde, kas ļauj aplūkot šos momentuzņēmumus tieši tādus, kāda bija reālā situācija šo strādnieku ikdienas dzīvē. Fotogrāfijas bez manipulācijām un apstrādes ļauj apskatīt patiesos notikumus, bez inscenētiem notikumiem, autora interpretācijas un izdomātas realitātes. Dažos kadros var redzēt provokatīvas fotogrāfijas, kas radušās brīžos kad autors pagriež kameru pret cilvēku ko fotogrāfē, izraisot darbības vai žestus, kas nebūtu bijuši ja netiktu lietota fotokamera un uzņemts šis mirklis. Jo vairāk autors fotografēja šādus mirkļus un notikumus, jo vairāk apkārtējie cilvēki pierada pie fotokameras un tā vairs neprovocēja uz dažādām darbībām.


Momentuzņēmumu estētika atbrīvojusi fotogrāfijas mediju no kanoniem un tradīcijām. Momentuzņēmumu prakse ir brīva un ar izpausmes iespējām, tā ir pieejama gan māksliniekiem, kuri pēta un ataino aktuālus tematus, gan amatierfotogrāfiem, kuri grib iemūžināt to, kas viņiem liekas interesants.

 

Informāciju sagatavoja:
Rolands Bošs

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.