16.06.2022
Valkā viesojās Ukrainas vēstnieks

Ceturtdien, 16. jūnijā, Valkas novada pašvaldībā viesojās Ukrainas vēstnieks Latvijā O. Miščenko (O. Mischenko) un Ukrainas vēstniecības sekretārs L. Grebeņņiks (L. Hrebennyk).

 

Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli, lai pārrunātu Valkas novada pašvaldības atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Valka ir atvērta bēgļiem no Ukrainas un pašlaik Valkā tiek organizēts atbalsts 120 bēgļu izmitināšanai un pamatvajadzību nodrošināšanai. Priekšsēdētājs kopā ar vēstnieku viesojās Ukrainas bēgļu pagaidu mājvietās. Aplūkoja kādos apstākļos bēgļi ir izmitināti un aprunājās par dzīvi Latvijā un Ukrainā. Vizītes laikā V.A.Krauklis un O. Miščenko apmeklēja Valkas Valgas robežu, kultūras namu un VJCĢ ēdnīcu. 

 

Ukrainas vēstnieks Latvijā O. Miščenko tikšanās laikā sacīja: "Latvija labāk nekā citas valstis saprot Ukrainu. Mēs esam pateicīgi Valkas novada pašvaldībai par mūsu bēgļu uzņemšanu. Šeit ļoti labi ir organizēta viņu izmitināšana, izglītošana un visa cita veida palīdzības sniegšana. Mēs to redzam, un mēs izcīnisim uzvaru šajā karā, lai kādu dienu varētu palīdzēt visiem, kuri ir palīdzējuši Ukrainas tautai."

 

Informāciju un foto sagatavoja:

Valkas novada pašvaldības

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciālists

Roberts Johansons

Valkā viesojās Ukrainas vēstnieks (R.Johansons)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.