05.02.2021
Valkas novada gada komanda - HK Vijciems

Vijciemiešiem izdevās sasniegt augstāko punktu pastāvēšanas vēsturē – zelta medaļas augstākajā VOC hokeja līgā. Tās gan nenāca viegli un jāpiemin, ka neraksturīgi situācijai zelta medaļas saņēma divas komandas gan HK Vijciems, gan HK Woltec. Abas šīs komandas tikās finālsērijā jau otro gadu pēc kārtas un tai bija jāilgst līdz divām uzvarām. Pirmajā spēlē pēcspēles metienos uzvarēja HK Vijciems, bet otrā spēle jau norisinājās izsludināto aizliegumu priekšvakarā un bija skaidrs, ka trešā spēle netiks uzvarēta – tāpēc uzvarot vijciemiešiem tie kļūtu par neapstrīdamiem čempioniem, bet Woltec uzvaras gadījumā sērija tiktu pārtraukta pie 1:1 – kā arī notika. Čempionātu organizatori nolēma pārtraukt un abām komandām pasniegt zelta medaļas – ar ko arī apsveicam HK Vijciems.

 

Vijciemiešu rezultatīvākais spēlētājs ar 14 vārtiem un 21 rezultatīvu piespēli – Klāvs Bošs, bet no aizsargiem ar 5 vārtiem un 11 rezultatīvām piespēlēm – Kristiāns Kalniņš. Komandas MVP balvu saņēma vārtsargs Dāvis Grīnvalds.

 

Vai vari pastāstīt par hokeja tradīcijām Vijciemā?

 

Cik atminos Vijciemā vienmēr ir bijis hokeja laukums un pie katras iespējas tiek arī liets ledus. Jau no Padomju savienības laikiem Vijciemā bija komanda, kas startēja dažādās sacensībās un allaž plūca laurus – arī regulāri kļūstot par Valkas rajona čempioni. Vijciemieši arī startē Latvijas ziemas olimpiādē, kas noteikti palīdz arī hokeja attīstībai.
Šobrīd hokeja tradīcijas Vijciemā turpina kopt Juris Kalniņš par ko viņam arī liels paldies!

 

Kāds bija ceļš līdz zelta medaļām?

 

Mēs tās izcīnījām ar komandas spēli un lielu cīņu laukumā. Citas komandas patiešām bija nokomplektējušās godam ar ļoti augsta līmeņa amatieriem vai pat spēlētājiem, kuriem bijusi profesionāla ievirze, tāpēc nācās patiešām atstāt daudz spēkus laukumā. Lielu lomu spēlēja arī vārtsarga izvēle komandai, jo Dāvis rādīja lielisku sniegumu un tas arī komandai dod ticību saviem spēkiem un pavelk visus uz augšu.
Un noteikti jāpasaka paldies Vijciema fanu pulkam, tas ir visaktīvākais un skaļākais visā VOC čempionātā!

 

Informāciju sagatavoja


Raivis Graņics,


Valkas novada domes

 

Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.