09.02.2021
Valkas novada gada sportists – Arnis Ozoliņš


Šogad ar izciliem sasniegumiem un Valkas novada gada sportista titulu sveicam Arni Ozoliņu. Arnis jau 2018 gadā saņēma “Gada sportists” laureāta titulu, bet šogad tas noteikti ir spilgtāks, jo salīdzinot ar 2018. gada sezonu – 2020. gadā sasniegumi ir vēl latiņu augstāki:
Latvijas čempions 1500 metru skriešanas distancē telpās ar rezultātu 4:08,41 min.
Latvija vicečempions 1500 metru skriešanas distancē stadionā ar rezultātu 3:55,28 min.
un 3. vieta  5000 metru skriešanas distancē stadionā ar rezultātu 15:37,43 min.
Arņa uzrādītais laiks Latvijas čempionātā 1500 metros (3:55,28 min) ir trešais labākais rezultāts 2020. gada griezumā visu latviešu sportistu konkurencē konkrētajā distancē.
Aplūkojot sasniegumus - Arnim iepriekšējā sezona noslēgta ar pilnu Latvijas čempionāta medaļu komplektu, bet tie nav vienīgie sasniegumi, gribam izcelt faktu, ka Arnis aktīvi piedalās arī Valkas novada organizētajās sacensībās pērn kļūstot arī par absolūto čempionu Valkas/Valgas skrējienā un “Skrējiens apkārt Zāģezeram”.

 

Visi šie augstie sasniegumi vairāku gadu garumā nav nejaušība, bet gan sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, kas noteikti izceļ Arni starp pārējiem sportistiem. Lai labāk saprastu cik daudz ir jāiegulda un jāinvestē, lai skriešanas disciplīnās cīnītos par čempiona tituliem pieminēšu faktu, ka Arnis 2020. gada laikā treniņos ir noskrējis 3990 kilometrus.

 

Vai vari nedaudz vairāk pastāstīt par 2020. gada sezonu un saviem sasniegumiem?

 

2020. gada sezona bijusi lieliska – laboti seši personiskie rekordi (1000, 1500, 2000, 3000 un 5000 metros, kā arī 10km šosejā). Par medaļām runājot, pats Latvijas čempionāta sudrabu 1500 metros liktu uz augstāka plauktiņa par zeltu 1500 metros telpās – tomēr vasarā konkurence bija sīvāka un arī salīdzinot rezultātus vasarā uzrādītais laiks ir krietni labāks.


Liels prieks arī par uzvaru Valka/Valga skrējienā. Ļoti patīk ideja, ka visus uzvarētājus iegravē uz atsevišķas plāksnītes, man kā valcēnietim iegravēt tur savu vārdu bija sapnis jau ilgāku laiku.

 

Un kā tu izskaidrotu, ka pēdējie 3-4 gadi Tev bijuši īpaši sekmīgi rezultātu un medaļu ziņā?

 

Pirmkārt, sakārtoju galvu – piegāju treniņprocesam brīvāk un centos neizdegt. Tajā pašā laikā  sapratu, ka arī treniņos jāpiespiež sevi uzlabot rezultātus, ja gribu to izdarīt sacensībās. Pamainīju treneri un komandu – tagad pārstāvu SK Tērauds, ko trenē Jānis Razgalis. Komandā esmu ar vairākiem augsta līmeņa skrējējiem, tas nozīmē ka katrs treniņš arī ir spraigs sparings.

 

Kas Tevi motivē turpināt un neapstāties?

 

Šobrīd galvenā motivācija ir iekšējā sajūta, ka varu vēl uzlabot savus rezultātus un tieši to arī gribu darīt. Tāpat arī apzinos savu vecumu, ja šobrīd uztaisīšu pauzi sportista karjerā, tad ieguldīto darbu pazaudēšu un vairs nevarēšu konkurēt šinī līmenī. Arī jau iepriekš pieminētā komanda un treniņu biedri ar kuriem ikdienā trenējos neļauj atslābt.

 

 

Informāciju sagatavoja

Raivis Graņics,

Valkas novada domes

Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.