04.02.2021
Valkas novada gada treneris - Aleksandrs Božeņeckis

Aleksandra Božeņecka un badmintona ceļi krustojušies 14 gadus atpakaļ. Savas karjeras laikā vairākas reizes kļuvis par Latvijas čempionu LSVS sacensībās, bet piecus gadus atpakaļ aktīvi pievērsies trenera darbam.

 

Aleksandram pirmie augstie sasniegumi trenera arodā atrodami jau 2018. gadā, kad audzēknis Jānis Jaunslavietis kļuva par Latvijas čempionu U13 grupā. Pēdējo gadu laikā sasniegumi ir tikai turpinājuši augt un pērn 2020. gada sezonā Latvijas čempionātā jauniešiem U13 līdz U17 grupā Aleksandra audzēkņi kopā izcīnīja 11 medaļas, no kurām 7 – zelta.

 

Šobrīd badmintona klubā aktīvi darbojās aptuveni 30 dalībnieki un treniņi notiek piecas reizes nedēļā. Aleksandrs pats uzsver, ka visa pamatā ir entuziasms un pašu attieksme – šo piecu gadu laikā neesot kavējis treniņus ne reizi. Lielu Paldies Aleksandrs vēlas nodot arī bērnu vecākiem – bez kuru atbalsta šie sasniegumi nebūtu iespējami.

 

Aleksandrs saņēmis arī gada trenera balvu no Latvijas badmintona federācijas.Klubā VBK Lotos trenējas gan bērni, gan pieaugušie – ar ko ir vieglāk strādāt?


Viennozīmīgi bērniem. Viņi ir daudz atvērtāki un uzklausa padomus. Ar pieaugušajiem ir sarežģītāk – katram ir savi untumi un raksturs, bieži izvēlas iet ērtāko ceļu, kas ilgtermiņā nav pareizākais.
Bērniem arī disciplīna ir daudz labāka, ja ir sarunāts 17:00, tad viņi būs laikā.

 

Kādi ir tālākie mērķi badmintona attīstībai Valkā?


Mums klubā ir ļoti talantīgi bērni un, ja viss notiks pēc plāna, tad ceram piedalīties 2022. gada Eiropas jauniešu U17 čempionātā un pacīnīties par augstām vietām.
Ilgtermiņā gribu, lai badmintons Valkā iesakņojas un ir arī pēc manis.

 

 

Informāciju sagatavoja


Raivis Graņics,


Valkas novada domes

 

Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.