04.12.2020
No 7. decembra stingrāk kontrolēs vai iebraucējiem Latvijā ir aizpildīta "Covidpass" anketa

No nākampirmdienas, 7. decembra, Valkā uz Semināra un Rūjienas ielās esošajiem Latvijas - Igaunijas robežpunktiem būs pastiprināta Valsts robežsardzes kontrole. Robežsardzes darbinieki pārbaudīs vai iebraucējam Latvijā ir aizpildīta Covidpass.lv ieceļotāju apliecinājuma anketa. Iebraucējiem Latvijā robežsargiem būs jāparāda saņemtais QR kods.

 

Robežas netiek slēgtas un visi iepriekšējie nosacījumi paliek spēkā.

 

Atgādinām, ka kopš 12. oktobra, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, obligāti ir jāaizpilda elektroniskā anketa. Anketa ir pieejama no jebkuras viedierīces un aizpildāma īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv.

 

Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem elektroniskā apliecinājuma anketa jāiesniedz vienu reizi 30 dienās. Tas pats attiecas arī uz personām, kuras ikdienā dodas uz darbu, izglītības iestādi, vai medicīnas iestādi saņemt ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumus, kas nav pieejami Latvijas teritorijā.

 

Pēc anketas aizpildīšanas, uz e-pastu atnāks sistēmas automātiski sagatavots e-pasts, kurā minēts, ka jāievēro pašizolācija, bet uz Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas Republikas sauszemes robežu ar Igaunijas Republiku, ja viņi nepārvietojas ārpus Valkas un Valgas pašvaldību administratīvajām teritorijām tas NEATTIECAS. Tātad, Valkas novada iedzīvotāji var turpināt brīvi pārvietoties pa visu Latvijas teritoriju, kā arī Valgas pagastu, neievērojot pašizolāciju.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam pievienoti 1 komentārs(-i)

vietejais, 2020-12-05 13:08
Kur tādas muļķības ir ņemtas? Igaunijā ieejot obligāti jābūt veiktam covid testam ne vēlāk kā 48 stundas. Ja nē pašizolācija. Tas attiecas arī uz valkas iedzīvotājiem. Igaunija nav devusi valkas iedzīvotājiem kaut kādu atsevišķu statusu. Bez testa var tikai uz darbu, vai macibām. Un valkas iedzīvotāji, nedrīkst atstāt sava pagasta robežas, nedrīkst braukt tālāk uz Valmieru vai Smilteni, vai rīgu..........