31.07.2020
Atjaunojamie energoresursi uzņēmēju produktu sagatavošanā

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC “Daibe”) SIA “ZAAO Enerģija”, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem, nodrošina efektīvāku lietderīgās siltumenerģijas izmantošanu vasaras periodā.

 

Jau kopš 2009.gada RAAC “Daibe” tiek savākta poligona biogāze, kas rodas sadzīves atkritumu noglabāšanas rezultātā. No poligona gāzes tiek ražota elektroenerģija un siltumenerģija, kura apkures periodā tiek izmantota RAAC “Daibe” ēku un iekāru, tai skaitā Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” apsildei. Vasaras periodā, kad siltumenerģijas pašpatēriņš telpu apsildei nav nepieciešams, tiek meklēti risinājumi efektīvam atjaunojamo energoresursu patēriņam. 

 

Kopš 2019.gada RAAC “Daibe” tiek darbinātas beramkravu žāvēšanas iekārtas šķeldas un malkas žāvēšanai. Vasaras periodā iespējams aptuveni 40% mitru malku 7 dienu laikā izžāvēt līdz aptuveni 10% mitruma. Šovasar ir uzsākta sadarbība ar Pārgaujas novada ķiploku audzētājiem ražas žāvēšanai un ātrākai realizēšanai. “ZAAO Enerģija” žāvēšanas kapacitāte ir divi beramkravu konteineri, katrs ar 35 m3 tilpumu.

 

“ZAAO Enerģija” ir atvērta sadarbībai arī citiem Ziemeļvidzemes uzņēmējiem. Interesentiem jāvēršas RAAC “Daibe” pie atbildīgajiem speciālistiem.

 

SIA “ZAAO Enerģija” dibinātājs un kapitāla daļu turētājs ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO”. “ZAAO Enerģija” darbības mērķis ir inovatīvu projektu īstenošana, kas saistīta ar atjaunojamās enerģijas (elektroenerģijas, siltumenerģijas) ražošanas no atkritumu pārstrādes produktiem - biomasas un biogāzes.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.