22.11.2014
Prezentē dvīņu pilsētu Valkas un Valgas centra attīstības projektu

21.novembrī Valgas dzelzceļa stacijā notika Igaunijas-Latvijas Programmas pārsēšanās svinības par godu 2007. - 2013.gada programmēšanas perioda noslēgumam un jaunā sākumam, kā arī grāmatas “Igaunijas-Latvijas stāsti” prezentācija. Pasākumā piedalījās Igaunijas Iekšlietu ministrs Hanno Pevkur un Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

 

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valgas pilsētas mērs Kalevs Harks prezentēja mūsu pilsētām nozīmīgo stratēģisko projektu Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības programmai 2014 – 2020.gadam „Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra attīstība” (Valga – Valka Twin City Centre Development), kurā plānotas  sekojošas aktivitātes:

 

1)      Attīstīt Latvijas – Igaunijas robežu kā vienotu pilsētas sirdi ar kopīgu centrālo laukumu, gājēju ielu (Sõpruse un Raiņa ielas, lai savienotu Valkas un Valgas luterāņu baznīcām) un modernu kinoteātri. Plānotā atrašanās vieta: Valgā starp Sõpruse un Raja ielām un Valkā starp Raiņa un Rīgas ielām, ietverot bijušo vīna darītavas teritoriju Valgā.

2)      Attīstīt vienotu Valgas – Valkas „greenway” tīklu Pedeles upes krastos, ietverot ūdensdzirnavu rekonstrukciju. Plānotās aktivitātes pievilcīgas dzīves vides attīstīšanai un tūrisma veicināšanai ir Pedeles upes uzpludinājuma (no Sēlijas līdz Ausekļa ielai) un Varžupītes attīrīšana, atpūtas zonu un „greenway” izveidošana Valkas pilsētā līdz kopīgai dvīņu pilsētu peldvietai Zāģezeram un gar Latvijas – Igaunijas robežu (gar Varžupīti).

3)      Attīstīt vienotu Valgas – Valkas uzņēmējdarbības vidi, izveidojot kopīgu biznesa inkubatoru un darba centru. Plānotā atrašanās vieta: Valkā, Raiņa ielā 3b (bijušās pienotavas teritorijā). Biznesa inkubatoru plānots izveidot kā vietējās mājražošanas / amatniecības centru (lokāla neliela maizes ceptuve, vīna darītava, alus brūvētava, kalēja darbnīca, rotkaļa darbnīca u.tml.), tādējādi veicinot gan  mazo un vidējo komersantu, gan arī tūrisma attīstību.

 

Kopējās  plānotās projekta izmaksas ir ap 7 miljoni eiro.

 

Gunta Smane, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja

Foto - Gunta Smane

 

Prezentē dvīņu pilsētu Valkas un Valgas centra attīstības projektu
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.