06.08.2021
Ar svinīgo ceremoniju oficiāli atklāts Valgas - Valkas Dvīņu pilsētas centrs
 
6. augustā norisinājās ilgi gaidītā Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centra oficiālā atklāšana.
 
Svinīgais notikums sākās ar Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa un Valgas pagasta vadītājas Monikas Rogenbaumas uzrunas vārdiem. Gandarījumu par realizēto projektu pauda arī Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce, Igaunijas Republikas Finanšu ministrijas Reģionālās administrācijas departamenta vadītājs Väino Tõemets, arhitektu biroja “In Project Studio Barcelona SPC” arhitektūras risinājuma autors Jordi Safont-Tria, būvdarbu firmas AS “TREV-2 Grupp” priekšsēdētājs Sven Pertens, un INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas apvienotā sekretariāta pārstāve Anu Roomere.
 
Pēc tam uz jaunizbūvētā Varžupītes gājēju tilta notika svinīgā lentes griešanas ceremonija, kuru papildināja notikuma "īpašā odziņa" - bezbailīgā slacklinera jeb virves gājēja Jaan Roose priekšnesums, burtiski šķērsojot abu valstu robežu uz virves.
 

“Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstības” projekta kopējās izmaksas ir 5 303 202,66 EUR, no kurām aptuveni 57% (2 999 999,98 EUR) finansē INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam (ERAF). Valkas novada domes budžets ir 3 184 343,01 EUR, no kuriem Igaunijas – Latvijas programmas finansējums ir 1 511 289,19 EUR un valsts budžeta dotācija ir 88 899,36 eiro. Valgas pašvaldības budžets ir 2 118 859,65 EUR, no kura Igaunijas-Latvijas programmas atbalsts ir 1 488 710,79 EUR.

 

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde nav atbildīga par šīs informācijas izmantošanu.

 
 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Valgas - Valkas Dvīņu pilsētas centra oficiālā atklāšana (I.Leitis)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.