21.08.2020
Ērģemes pilsdrupu Ziemeļu tornim šodien spāru svētki

Turpinoties Ērģemes viduslaiku pils  Ziemeļu torņa atjaunošanas darbiem, 11. augustā ar speciāla autoceltņa palīdzību tika uzcelta jaunizbūvētā jumta koka konstrukcija. Šodien, 21. augustā, Ērģemes pilsdrupās norisinājās spāru svētki.

 

Spāru svētki tiek svinēti laikā, kad ēkas būvniecība ir savā augstākajā punktā — ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi ir pabeigti. Tas ir laiks, kad var izteikt pateicību par paveikto darbu ne tikai tiem, kuri vēl turpinās citus darbus, bet arī tiem, kuri savu darbu šajā objektā ir pabeiguši.  Šī tradīcija ir vairāk kā 100 gadu sena un tā tiek piekopta dažādās valstīs un kontinentos.

 

Atjaunošanas būvdarbus veic uzņēmums SIA “Warss+”, reģ. Nr. 44103055272. Būvdarbu autoruzraudzību veic SIA “Konvents”, reģ. Nr. 40103103769.

 

Vienošanās par Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta „Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” (Nr. 5.5.1.0/17/I/004) īstenošanu, kas paredz atjaunot deviņus valsts nozīmes kultūras mantojuma objektus septiņu pašvaldību administratīvajās teritorijās, starp Siguldas novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika parakstīta 2018.gada 5.martā.  Valkas novada dome, Cēsu, Amatas, Pārgaujas novadu pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rubenes Evaņģēliski luteriskā draudze, Cēsu Svētā Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze un Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskā draudze ir Siguldas novada pašvaldības partneris projekta īstenošanā. Projekta ietvaros paredzēts ieguldījums deviņos valsts nozīmes kultūras mantojuma objektos, saglabājot un atjaunojot to vērtības, kā arī paaugstinot to pieejamību sabiedrībai un radot jaunus, mūsdienīgus pakalpojumus.

 

Projekta „Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” kopējās izmaksas plānotas 9 585 009,81 EUR apmērā, no kā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 5 634 000 EUR. Valkas novada domes kopējās plānotās projekta izmaksas ir 224 225.82 EUR, tai skaitā projekta attiecināmās izmaksas  - 117 647,06 EUR, no kurām ERAF līdzfinansējums 100 000 EUR.

 

 

Foto: G.Smane

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.