30.07.2019
Valkas un Valgas amatnieku vizīte Taru un Setomaa

 

Šī gada 23. – 24.jūlijā INTERREG Igaunijas – Latvijas programmas projekta „Pārrobežu darba tirgus integrācija un nodarbinātības veicināšana“, projekta Nr. EstLat-40 ietvaros notika Valkas un Valgas pašvaldību amatnieku pieredzes apmaiņas brauciens, kura laikā tika iepazīts amatnieku darbs un pieredze produkcijas realizācijas organizēšanā Tartu un Setomaa (Setu zemē).

 

Vizītes laikā dalībnieki iepazinās ar Tartu kultūras fabriku, kas ir izveidota Tartu pilsētas centrā bijušās rūpnīcas teritorijā un kurā darbojas ap 400 dažādu jomu mazie ražotāji un amatnieki. Šajā vietā ir iespējams iegādāties arī Latvijas mājražotāju un amatnieku preces.

 

Vizītes laikā dalībnieki ne tikai skatījās, bet arī paši iepazina ziepju un māla trauku izgatavošanas prasmes. Iepazīstot Wiera Nordic sveču kotedžu, zīmolu un tā izstrādi, bija iespēja pašiem izgatavot sveci, bet Piusa Pottery keramikas studijā izgatavot māla trauciņu.

 

Vizītes laikā tika iepazīts arī Old Jüri`s ziepju ražošanas veiksmes stāsts un Setu muzeja apmeklējuma laikā Setu tautastērpu un apģērbu stils.

 

Šis bija ceturtais un pēdējais no projektā plānotajiem mācību braucieniem (pirmais notika 2018. gada maijā un tā dalībnieki bija kafejnīcu un viesnīcu īpašnieki, un vizītes laikā tika apmeklēta viesnīcu un ēdināšanas jomā darbojošies Pērnavas uzņēmēji, otrais notika 2018.gada 21.novembrī,  tā dalībnieki bija mājražotāji un vizītes laikā tika apmeklēti Vidzemes ražotāji, trešais notika 2019.gada maijā un tā dalībnieki bija aktīvā tūrisma pakalpojuma sniedzēji).

 

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Smane

Attīstības un plānošanas

nodaļas vadītāja

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.