23.08.2013
Vijciema mazpulcēni uzsākuši uzņēmējdarbību

Sorosa fonda atbalstītajā Vijciema mazpulka projektā jūlijā tika iepirktas un iesētas garšaugu un puķu sēklas, kā arī iepirkts stādu audzēšanai nepieciešamais aprīkojums – kastītes, podiņi, augsnes maisījums un minerālmēslojums. Augustā sadīgušie sējumi tika izpiķēti. Visstraujāk izauga balzamīnes. Šos stādiņus stādīja un tagad audzē Sabīne Lotiņa. Pārējās puķes (kobejas, lavandu, rodohitones) un garšaugus (raudeni, timiānu, rozmarīnu, izopu) izstādīja Eva Melbārde, Laura Pakalna un Samanta Keiša. Eva un Laura par šiem sastādītajiem podiņiem rūpēsies arī līdz stādiņu pārdošanas laikam.

 

Mazpulka meitenes ir uzsākušas arī rokdarbu gatavošanu, piemēram, Samanta Keiša izšuj lentīšu tehnikā dīvāna spilvenu un biskonu spilventiņus.

 

Septembrī projekta realizācijā iesaistīsies arī pārējie mazpulcēni. Zēni plāno gatavot dažādus koka izstrādājumus – gaļas dēlīšus, sērkociņu turētājus, svečturus, koka rotaļlietas, meitenes šūs glezniņas, batikos sedziņas un citus izstrādājumus.

 

Izaudzētos stādus un izgatavotos rokdarbus mazpulcēni plāno pārdot Vijciema tirdziņos, mazpulka forumos un Valkas novada tirgū.

 

Vijciema mazpulka projekts – biznesa plāns „Mazpulcēni Latvijas laukiem” tiek īstenots Sorosa fonda – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” 2. Kārtas „Skola kā kopienas attīstības resurss „ 1. Komponentes „Tālākizglītības, uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšana”. Projektu finansē Atvērtās sabiedrības fondi (Open Society Foundations – OSF) un tā ieviešanu atbalsta Sorosa fonds – Latvija.

 

Informāciju sagatavoja:

Anita Lotiņa

Vijciema mazpulka vadītāja

Vijciema mazpulcēni uzsākuši uzņēmējdarbību
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.