03.06.2016
Notiek konkursa “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija” iesniegto piedāvājumu izvērtēšana

Šodien, 3.jūnijā, notiek Valkas novada domes un Valgas pilsētas valdes rīkotā starptautiskā arhitektūras konkursa “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija” iesniegto piedāvājumu izvērtēšana. 

 

Kopumā saņemti priekšlikumi no 8 dalībniekiem, diemžēl viens nav kvalificēts, jo nebija iesniegti nepieciešamie kvalifikāciju apliecinošie dokumenti.  Zināms, ka 4 pieteikumi ir no Latvijas, 2 no Igaunijas un  1 no ārzemju arhitektu biroja.

 

Žūrijas komisijā darbosies 8 pārstāvji - 4 no Igaunijas un 4 no Latvijas: abu valstu pašvaldības izvirzīti cilvēki un Arhitektu savienību pieredzējušākie arhitekti.

 

Konkursa žūrijas pārstāvis Vents Armands Krauklis: “Gan iesniegtie piedāvājumi, gan dalībnieku sastāvs ir dažādi. Pēc pasta sūtījumiem var nojaust, ka viens piedāvājums ir no Portugāles. Žūrijai ir patiešām grūts uzdevums, jo vairāki skiču projekti ir ļoti interesanti, un tai pat laikā – ļoti atšķirīgi. No katra piedāvājuma varētu paņemt un izmantot kādu detaļu, bet žūrijai būs jāizšķiras par vienu, ko attīstīt tālāk.”

 

Kā iepriekš jau ziņots, konkursa mērķis ir atrast labāko un piemērotāko risinājumu kopīgai pilsētas teritorijai abpus Latvijas un Igaunijas robežai un gājēju ielai.

 

Abas pašvaldības konkursa rezultātā cer iegūt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem patīkamu un unikālu publisko ārtelpu. Konkursa rīkotāji sagaida, ka centrālais laukums būs ērti lietojams gan ikdienā, gan transformējams lielākiem pasākumiem kā, piemēram, Robežtirgus, pilsētas svētki un citi. Ar gājēju ielas palīdzību ir mērķis fiziski savienot Lugažu baznīcu Valkas pilsētas centrā un Jāņa baznīcu Valgas pilsētas centrā, jo šobrīd tās ir ievērojamas vizuālās dominantes, taču starp tām ir fiziskas barjeras. Gan centrālā laukuma, gan gājēju ielas telpas būtu jārada tādas, lai tās būtu piemērotas mazās uzņēmējdarbības attīstībai un veicinātu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus mājas, tādējādi veicinot socializēšanos un atgriežot dzīvīgumu pilsētas centrā.

 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2016.gada 10.jūnijam. Kopējais konkursa balvu fonds ir 20 000 €.

 

Informāciju sagatavoja Gundega Veinberga

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.