15.04.2020
Neskatoties uz ārkārtas situāciju, turpinās Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra būvniecības darbi

 

Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra būvdarbi tika atsākti 16. martā. Būvdarbu rezultātā tiks radīta kopēja pārrobežu ārtelpa uz Igaunijas – Latvijas robežas, izveidojot kopīgu Valgas – Valkas centra teritoriju un gājēju ielu, kas savieno abas dvīņu pilsētas. Mērķis ir radīt mājīgu un unikālu publisko ārtelpu pilsētu iedzīvotājiem un viesiem.

 

Būvdarbi notiek Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstība” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir apmēram 5.3 miljoni eiro, no kuriem Igaunijas – Latvijas programmas finansējums sastāda apmēram 3 miljonus eiro. Kopējās būvdarbu izmaksas ir apmēram 4.5 miljoni eiro (apmēram 2.53 miljoni eiro Valkas daļai un apmēram 1.94 miljoni eiro Valgas daļai). Būvdarbus veic AS Trev-2 Grupp.

 

AS Trev-2 Grupp līdz šim ir veikuši veco ēku demontāžas darbus, frēzēšanas darbus un rakšanas darbus. Pašlaik notiek ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu un elektroapgādes tīklu būvdarbi gan Valkā, gan Valgā. Pēc Marko Rentik, AS TREV-2 Grupp būvobjekta vadītāja, teiktā, būvdarbi norit raiti un saskaņā ar būvdarbu grafiku. Būvdarbu veicējam esošā situācija ir savā ziņā sarežģīta, jo parasti būvobjektam ir viens pasūtītājs, bet šoreiz divi – Valgas pašvaldība un Valkas pašvaldība. Un papildus tam, abās valstīs ir noteikta ārkārtas situācija dēļ korona vīrusa, kas rada papildus ierobežojumus, slēgto valstu robežu dēļ. Tomēr būvobjekta vadītājs redz arī situācijas pozitīvo pusi un, ar nelielu smaidu, norāda: “Valgas-Valkas centra būvobjektā ir uzstādīts augsts žogs, kuru var šķērsot tikai ar īpašu Igaunijas Policijas un Robežsardzes atļauju. Robežu sargā Igaunijas zemessardze un, pateicoties tam, mums ir arī objekta apsardze.”

 

Neskatoties uz ārkārtas situāciju, Valgas-Valkas dvīņu pilsētas kopējās teritorijas būvdarbi notiek un tuvākā laikā ir plānoti vairāki lielas nozīmes būvdarbi, tādi kā, jauna gājēju tilta būvniecība uz Igaunijas – Latvijas robežas, skeitparka būvniecība Valgas pusē, centrālā laukuma būvniecība Valkas pusē, vairāku ielu rekonstrukcija un vairāku rotaļu laukumu ierīkošana. Lai sekotu līdzi būvdarbiem un citām projekta aktivitātēm, pievienojieties Visit ValgaValka sociālo mēdiju kontiem Facebook un Instagram.

 

Būvdarbu laikā ir ieviesti arī vairāki satiksmes ierobežojumi Valgas – Valkas dvīņu pilsētā. Papildus informācija ir pieejama Valgas pašvaldības mājas lapā www.valga.ee  un Valkas pašvaldības mājas lapā http://www.valka.lv/lv/valkas-novads-1/pasvaldiba-1/projekti-2/projekti-1/satiksmes-ierobezojumi-valgas-valkas-centra-buvdarbu-laika. Būvdarbi neizbēgami radīs neērtības, tādēļ, paldies par sapratni!

 

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.