16.11.2020
Par Valkas-Valgas kopīgā centra betona plākšņu celiņiem

Valgas-Valkas Centra teritorijā izbūvētie betona plākšņu celiņi izbūvēti saskaņā ar arhitektu biroja no Spānijas “In Project Studio Barcelona SPC” izstrādāto būvprojektu. Šie celiņi nav galvenie gājēju pastaigu celiņi, tie ir ierīkoti vietās, kur vēsturiski ir bijusi cilvēku kustība, un vietās, kur varētu rasties vēlēšanās “iet pa taisno”.

 

Uz visiem jaunizveidotā Valgas-Valkas dvīņu pilsētas centra un projekta teritorijā atrodošajiem objektiem var nokļūt, neizmantojot betona plākšņu celiņus, bet gan pārvietojoties tikai pa klinkera / betona bruģa celiņiem vai ietvēm, kas idejiski atrodas tur pat blakus.

 

Tā kā būvdarbi ir nesen pabeigti, teritorijā iesētais zālājs visur vēl nav izaudzis. Starp betona plāksnēm paredzēts zālājs, tādējādi, šīs taciņas dabīgi iekļausies zaļajā zonā. Lai piemērotos individuālajam solim, gājējiem nav obligāti jākāpj tikai uz betona plāksnēm, viņi var kāpt arī uz starp betona plāksnēm esošo zālāju (pagaidām melnzemes segums).

 

Ja projektētāja iecerētais risinājums dzīvē nedarbosies, pašvaldība izskatīs variantus, kā uzlabot betona plākšņu taciņu funkcionalitāti.

 

Būsim saprotoši un dosim sev laiku piemēroties jaunajiem risinājumiem!

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.