09.09.2013
Turpmāk talkosim katru gadu!

Projektu „Krāsaini sporta laukumi Vijciema un Ozolu pamatskolās” īsteno biedrība „Atrodi lauku sev” sadarbībā ar Valkas novada domi un Ozolu un Vijciema pagastu pamatskolām. Projekta ietvaros bija plānots atjaunot Ozolu un Vijciema pamatskolu sporta laukumus, rīkojot sakopšanas talkas.

 

23.augustā Zvārtavas pagasta Ozolu pamatskolā notika sporta laukuma sakopšanas un krāsošanas talka. Talkā dalību ņēma 33 dalībnieki. Kopīgiem spēkiem atjaunojām sporta un rotaļu laukuma inventāra krāsojumu, sakārtojām volejbola laukumu un skrejceliņu. Bijušie pamatskolas audzēkņi Rihards Kalniņš un Artis Ziemiņš atjaunoja lodes grūšanas laukumu. Skolotāja Ligita Ziemiņa uz asfalta pie skolas ar krāsām uzzīmēja savu skolas laiku lecamās klases, kas daudziem skolēniem bija pārsteigums. Zem mazo krāsotāju otām uzziedēja kāpelējamās riepas un pat akmeņi puķu dobē. Vīrieši raka zemi, sita mietus un stiepa stieples, lai atjaunotu rotaļu laukuma nožogojumu. Par gardām pusdienām parūpējās pavāre Lolita Ozoliņa. Talkas noslēgumā secinājām, ka šādas skolas sakopšanas talkas būtu rīkojamas katru gadu.

 

2.septembrī Ozolu pamatskolas zālē tika godināti talkas dalībnieki, izsakot pateicību un pasniedzot talkas dalībnieka piemiņas nozīmīti. Jūnija sākumā pie Vijciema pamatskolas notika talka, kuras laikā tika nokrāsoti vingrošanas stieņi. Visiem bija liels prieks, ka drūmo krāsu vietā tagad bija košas un pricīgas krāsas.Augustā vijciemieši atkal tika aicināti uz talku, šoreiz lai nokrāsotu hokeja laukuma bortus.

 

24. augusta rītā pie skolas pulcējās gan mazāki, gan lielāki vijciemieši, lai arī hokeja laukumu padarītu košāku un krāsaināku, jo vecā krāsa bija izbalējusi un nolupusi. Pēc vairāku stundu darba visiem bija prieks par padarīto, un ļoti labi garšoja ugunskurā ceptās desiņas.

Projektu „Krāsaini sporta laukumi Vijciema un Ozolu pamatskolās” finansē Atvērtās sabiedrības fondi (Open Society Foundation), un tā ieviešanu atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.  

 

Informāciju sagatavoja:

Marita Treijere

Biedrība „Atrodi laiku sev”

Aīda Vītola

Vijciema pamatskolas direktore

Ozolu un Vijciema pamatskolu talkas
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.