03.03.2022
Uz Igaunijas un Latvijas robežas uz laiku ieviesta robežkontrole, lai atvieglotu Ukrainas bēgļu iekļūšanu Igaunijā

Ar Igaunijas Republikas valdības rīkojumu, no 3. marta spēkā stājusies pagaidu robežkontroles pārbaude uz Igaunijas-Latvijas robežas, kuras mērķis ir kara bēgļu no Ukrainas apzināšana un informēšana par palīdzības iespējām Igaunijā.

 

Pagaidu kontrolpunkts tiks atjaunots četros pagaidu kontrolpunktos starp Igauniju un Latviju, no kuriem trīs ir Valgā, bet viens – Iklā, sākotnēji uz desmit dienām.

 

Kontrolpunktā arī Igaunijas, Latvijas un citiem Eiropas Savienības pilsoņiem jābūt gataviem, ka viņiem tiks pieprasīts personu apliecinošs dokuments.

 

Periodā, kad uz laiku tiek atjaunota robežkontrole starp Igauniju un Latviju, valsts robežas šķērsošana teritorijā starp robežkontroles punktiem ir atļauta ierastā veidā.

 

 

Uz jautājumiem atbild Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde:

 

Kāpēc tiek atjaunota robežkontrole?

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes mērķis ir gūt priekšstatu par to, cik daudz Ukrainas pilsoņu ierodas Igaunijā, viņu identitāti un galamērķi. Pārbaudām ieceļotājus, uzkrājam datus par tiem, kuriem nepieciešama palīdzība, kā arī sniedzam viņiem primāro informāciju par to, kā Igaunijas valsts viņiem var palīdzēt. Tāpat uz robežas varam identificēt tos cilvēkus, kuriem nav tiesību iebraukt Igaunijā.

 

Kas tiks kontrolēts uz Igaunijas-Latvijas robežas?

Pārbauda visus iebraucējus. Rūpīgāk tiks pārbaudīti iebraucēji no trešajām valstīm. Igaunijas, Latvijas un citi Eiropas Savienības pilsoņi robežu varēs šķērsot ātrāk.

 

Kā jūs konstatējat, ka ieceļotājs ir trešo valstu valstspiederīgais?

Policija aptur robežpārkāpēju, lai pārbaudītu viņa pilsonību, pamatojoties uz ceļošanas dokumentiem. Ja ceļošanas dokumentu nav, valstspiederību vai izcelsmi nosaka, pamatojoties uz citiem dokumentiem vai paša cilvēka liecībām.

 

Cik ilgu laiku sākotnēji plānota šāda pārbaude?

Sākotnēji pārbaude plānota uz desmit dienām. Vajadzības gadījumā šo periodu pagarina.


Vai uz robežas tiks izvietotas barjeras?

Pašlaik barjeru uzstādīšana nav plānota.

 

Vai tiks slēgti arī mazākas nozīmes ceļi?

Nē. Mazāki ceļi pāri robežām netiek slēgti, taču patruļas arī uz mazākiem ceļiem var apturēt iebraucējus valstī, uzkrāt cilvēku datus un palīdzēt tiem, kam nepieciešama palīdzība.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valgas pagasta pašvaldība*

 

*Informācija latviešu valodā sagatavota izmantojot mašīntulkojumu.
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.