04.12.2020
Valkas novada dome aicina precizēt noteiktos Covid – 19 ierobežojumus

Valkas novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, MK Krīzes vadības padomei, Finanšu ministram Jānim Reiram un Ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam ar aicinājumu uzlabot vienu no Covid – 19  ierobežojumu sistēmas elementiem.

 

Tas ir, ņemt vērā Valkas/Valgas unikālo situāciju un neattiecināt nepārtikas preču (arī alkohola, tabakas izstrādājumu) tirdzniecības ierobežojumu uz Valkas pilsētas teritoriju. “Šie ierobežojumi nevis uzlabos, bet gan pasliktinās epidemioloģisko situāciju,” vēstulē skaidro Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Valka/Valga ir viena ekonomiskā telpa, daudzi nepārtikas preču veikali Valgā ir izvietoti dažus desmitus metru no Latvijas valsts robežas un ir viegli sasniedzami ar kājām. Ierobežojumi Latvijas pusē novedīs pie tā, ka pircēju plūsma pilnībā tiks pārvirzīta uz pilsētas igauņu daļu. Tā rezultātā brīvdienās pircēju skaits un koncentrācija veikalos nevis samazināsies, bet palielināsies, jo Latvijas pusē daļa veikalu būs slēgti vai arī tirgosies ar ierobežotu preču sortimentu.

 

“Latvijas puses tirgotāji tiek nostādīti daudz neizdevīgākā, iznīcinošas konkurences situācijā, jo pircēju plūsma (ienākumi) būtiski samazinās un Latvijas valsts lēmuma rezultātā tiek novirzīta uz Valgas pusi. Kas apdraud tirdzniecības uzņēmumu, veikalu pastāvēšanu. Jau tagad redzam, ka būtiska daļa ēdināšanas vietu klientu ir pārgājusi uz Valgu, jo tur ierobežojumi ēdināšanas vietās nav. Mērķis – ierobežot Covid izplatību – netiek sasniegts, bet tiek būtiski pasliktināta to uzņēmēju situācija, kuri darbojas Latvijas pusē,” skaidro V.A. Krauklis.

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam pievienoti 1 komentārs(-i)

vietejais, 2020-12-05 11:13
Vispār jau nevar staigāt pāri robežai. Tā kā šajā ziņā problēmu nav. Katrs sēd savā pusē. Un ja arī kāds aizies uz igauņu pusi pēc sīvā, kas tad notiks? Cik valka kampa no igauņiem sakarā ar akcīzi?