20.01.2022
Aprit 31 gads, kopš 1991. gada janvāra barikādēm

Šobrīd aprit 31 gads, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. 

 

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

 

Arī no Valkas daudzi devās un organizēja braucienus uz Rīgu.  16. – 19.janvārī no Valkas rajona Rīgā katru dienu nepārtraukti atradās 5 autobusi – divi no Smiltenes, divi no Valkas un viens no Strenču zonas. Daudzi brauca individuāli un tūlīt pēc dežūras devās uz darbu. Vairāk par 1991. gada Valkas rajona barikāžu aizstāvju organizētu došanos uz Rīgu varat izlasīt ŠEIT 

 

Atminēsimies šos laikus un iedegsim kādu svecīti - Par brīvu Latviju!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Elektornisko plašsaziņas līdzekļu speciālists

Roberts Johansons

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.