21.03.2016
Aicina uz labklājības ministra tikšanos ar labās gribas vēstniekiem par vardarbības pret sievietēm izskaušanu

 

 Aicinām mediju pārstāvjus uz labklājības ministra Jāņa Reira tikšanos ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvi Aigu Rūrāni un Baltās lentītes vēstniekiem – Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi, pasaules čempionu boksā Mairi Briedi, TV raidījumu vadītāju Renāru Zeltiņu –, lai iepazīstinātu ar aktuālo informāciju par vardarbības pret sievietēm izskaušanu.

 

 

Tikšanās notiks trešdien, 23. martā, plkst. 9.30, Labklājības ministrijā, Skolas ielā 28, labklājības ministra kabinetā.

 

Tikšanās laikā plānots pārrunāt šādus tematus:

  1. ar vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē saistītu problēmu aktualizācija starptautiskajā līmenī;
  2. situācijas raksturojums par vardarbības ģimenē un vardarbības pret sievietēm izplatību;
  3. ar vardarbību ģimenē saistīto problēmu risināšana.

 

Saskaņā ar apkopotajiem datiem Latvijā 2014.gadā vismaz 5 sievietes nogalināja viņu dzīvesbiedri, vismaz 58 sievietes nonākušas slimnīcās ar traumām, ko nodarīja dzīvesbiedrs. Ierosināti kriminālprocesi par 48 sievietēm dzīvesbiedru nodarītajiem dažāda smagumam miesas bojājumiem (smags, vidējs, viegls). Valsts policija uz izsaukumiem saistībā ar ģimenes konfliktiem brauca vairāk nekā 7000 reizes.

 

Vardarbības pret sievieti izskaušanas simbols ir baltā lentīte – kustība, kas visā pasaulē apvieno vīriešus, kuri iestājas pret vīriešu vardarbību pret sievietēm.

 

Pašlaik Balto lentīšu kampaņa ir kļuvusi starptautiska un notiek visos kontinentos. Eiropā lielākās kampaņas notiek Austrijā, Norvēģijā un Somijā. 2006.gada septembrī pirmo reizi arī daudzi Latvijas vīrieši iesaistījās akcijā un piesprauda balto lentīti, lai paustu savu noliedzošo attieksmi pret vardarbību pret sievietēm. 2014.gadā sabiedrības balsojuma rezultātā izvēlēti trīs sabiedrībā pazīstami vīrieši – Baltās lentītes vēstnieki M.Briedis, R.Zeltiņš, I.Ķuzis.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.