26.11.2015
CVK reģistrē biedrību “Varu Latvijas tautai” parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu

Rīga, 13.novembris: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja biedrības “Varu Latvijas tautai” iniciatīvas grupu parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par 12.Saeimas atsaukšanu. Vēlētāju tiesības atsaukt Saeimu paredzētas Latvijas Republikas Satversmē, un ierosināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu var ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju (155 224).

 

 Lai uzsāktu parakstu vākšanu, ir jāizveido iniciatīvas grupa, kas jāpiereģistrē CVK. Iniciatīvas grupa vēlētāju parakstus var vākt 12 mēnešus no tās reģistrācijas dienas CVK.

 

 Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīt tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu vēlētāji var pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem, pie zvērinātiem notāriem un, izmantojot drošu elektronisku parakstu, arī portālā www.latvija.lv.

 

Par paraksta apliecināšanu pašvaldībā, bāriņtiesā vai pie notāra ir jāmaksā valsts nodeva. Parakstīšanās portālā www.latvija.lv ir bezmaksas. Tiem vēlētājiem, kuri vēlas parakstīties elektroniski, ir nepieciešama eID karte ar aktivizētu eParakstīšanas iespēju, darbam sagatavots dators un viedkaršu lasītājs.

 

Ja biedrības “Varu Latvijas tautai” ierosinājumu 12 mēnešu laikā atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju, CVK būs jāizsludina tautas nobalsošana par 12.Saeimas atsaukšanu. Parlaments būs atsaukts, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atsaukšanu nobalsos vairākums no balsotājiem un vismaz divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita (608 369).

 

Vairāk par parakstu vākšanas nosacījumiem www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

 

Kristīne Bērziņa

CVK Informācijas nodaļas vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.