15.04.2014
Latvijas uzņēmumi nepievērš uzmanību datu drošībai

Katru gadu cilvēku radīto un kopēto datu apjoms dubultosies, 2020.gadā sasniedzot 44 triljonus gigabaitus jeb gandrīz tikpat, cik visumā ir zvaigžņu, liecina tirgus izpētes kompānijas International Data Corporation (IDC) aprīlī publicētais Digital Universe pētījums. Prognozēts, ka gandrīz puse no tiem jeb 40% tiks uzglabāti vai apstrādāti virtuālajos mākoņos.* Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums par uzņēmumu un privātpersonu datu uzglabāšanas drošību. Gandrīz pusē gadījumu dati tiek zaudēti tehnisku problēmu dēļ, trešdaļa informāciju pazaudē cilvēka darbības rezultātā, piemēram, nejauši izdzēšot failus vai sabojājot datu uzglabāšanas vietni – datoru, serveri u.tml., un tikai 7% datus zaudē datorvīrusu dēļ.** Lattelecom veiktais pētījums par mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju paradumiem uzrāda – lai arī deviņiem no desmit uzņēmumiem teorētiski datu drošība ir būtiska, tikai ceturtā daļa pievērš pietiekamu uzmanību šiem jautājumiem.***

„Palielinoties uzglabājamās informācijas apjomam, visā pasaulē samazinās datu uzglabāšanas izmaksas un vienlaikus pieaug uzglabāšanas iekārtu ietilpība. Nesen tirgū ir parādījies cietais disks ar piecu terabitu ietilpību, kas atļauj uzglabāt pat vienu miljonu dziesmu. Līdzīga tendence novērojama datu uzglabāšanā mākoņos, turklāt Latvija vienmēr varējusi lepoties ar īpaši izdevīgām IT pakalpojumu izmaksām. Sekojot pasaules tendencēm, arī Lattelecom datu uzglabāšanas rīka eDati klientiem cena par vienu gigabaitu šogad ir samazināta līdz 0,043 eiro, kas ir vismaz četras reizes zemāk par Google. Kā zināms tehnoloģiju milzis Google nesen paziņoja par 68% cenu samazinājumu, nosakot cenu 0,188 eiro (0,26$) par vienu GB,” skaidro Lattelecom Biznesa klientu daļas direktors Gusts Muzikants.

Arī Latvijas uzņēmums  Pilna Servisa Līzings izvēlējies datu uzglabāšanu mākonī, un uzņēmuma IT un datu uzskaites speciālists Kristiāns Bernhards skaidro: „Brīdī, kad bija jāmaina uzņēmuma datu uzglabāšanas iekšējais serveris, izvērtējām ekonomiskos apsvērumus. Jauns serveris izmaksātu vairākus tūkstošus eiro, un pēc pāris gadiem tas atkal būtu jāmaina, kas prasītu lielas investīcijas. Tādēļ izlēmām izmēģināt Lattelecom mākoņu pakalpojumu eDati. Tas ļauj neuztraukties par servera uzturēšanas tehniskajiem aspektiem, garantē nepārtrauktu pieeju datiem, kas ir būtiski uzņēmuma darbības nepārtrauktībai, kā arī ļauj piekļūt datiem no jebkuras vietas.”

Savukārt ELVI Latvija IT direktors Edgars Avotiņš skaidro: „ELVI Latvija vitāli svarīgās informācijas rezerves kopijas glabājam gan uz uzņēmuma iekšējiem serveriem, gan nu jau gadu ārpusē – Lattelecom eDati mākonī. Elvi Latvija ir svarīgi, lai mākoņpakalpojums atbilst augstākajām drošības prasībām, tāpēc izvēlējāmies Lattelecom, kas ir respektabla, stabila un droša kompānija, kam varam uzticēties un kas sniedz mums garantiju savu datu uzglabāšanai. Turklāt būtiski ir tas, ka uzņēmums ir bāzēts Latvijā, līdz ar to ir iespējams kopīgi meklēt risinājumu dažādām vajadzībām un uzlabojumiem.”

Lattelecom biznesa klientiem piedāvā drošu datu glabāšanas un administrēšanas rīku eDati, kā gada jubilejā desmitkārtīgi palielināts datu glabāšanas apjoms, par jauno minimālo standartu izvirzot 100 GB. Tādējādi esošajiem klientiem par 10 GB cenu pieejami 100 GB, savukārt jaunie klienti var abonēt pakalpojumu par to pašu cenu, tikai ar 10 reizes lielāku apjomu nekā iepriekš.

Lattelecom biznesa klientiem piedāvā mākoņpakalpojumu eDati - ērti lietojamu un drošu datu glabāšanas un administrēšanas rīku. eDati ir piemēroti liela apjoma datu koplietošanai, rezerves kopiju, kā arī citu svarīgu datu glabāšanai un administrēšanai. Izmantojot pakalpojumu eDati, ir iespējams piekļūt informācijai un ērti strādāt ar to no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams internets. Uzglabājot datus drošā datu mākonī bizness tiek pasargāts no dīkstāves riskiem, kas saistīti ar datu zaudēšanu, datorvīrusiem vai datortehnikas zādzību.

Papildu informācijai: Zanda Šadre Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja e-pasts: zanda[punkts]sadre[uz]lattelecom[punkts]lv Tālr.: 67053958 / 29120742 www.Lattelecom.lv www.edati.lv www.Twitter.com/Lattelecom; www.Facebook.com/Lattelecom; www.Draugiem.lv/Lattelecom; www.flickr.com/photos/lattelecom

____________

 

 

*http://latvia.emc.com/leadership/programs/digital-universe.htm

**http://www.protect-data.com/information/statistics.html

***Lattelecom 2013.gada mazo un vidējo uzņēmumu aptauja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.