02.02.2022
Līdz 3. februārim iespējams pieteikties mācībām "Līderība rosīgām kopienām 2022"

Biedrība "Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs" aicina Alūksnes, Gulbenes, Smiltenes, Valkas un Balvu novadu aktīvos iedzīvotājus, kopienu esošus un topošus līderus - biedrību un nodibinājumu vadītājus, biedrus, brīvprātīgos, uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus kā pārvalžu vadītājus, tautas namu un bibliotēku vadītājus, sporta darba organizatorus, skolotājus, sociālos darbiniekus, jaunatnes darbiniekus u.c. - piedalīties tiešsaistes mācību ciklā “Līderība rosīgām kopienām 2022”.

 

Praktiskās nodarbībās tiks runāts par individualitāti, kultūru, to savstarpējo saistību, izaicinājumiem un iespējām savstarpējā sadarbībā, aicināsim dalībniekus dziļāk iepazīt sevi, savas vajadzības un vērtības, iedziļināties savas kopienas vajadzībās un interesēs, pilnveidot klausīšanās un dialoga veidošanas prasmes. Tāpat rosināsim dalībniekus izvirzīt konkrētus soļus savas kopienas dzīves uzlabošanai.

 

Nodarbību cikls sastāv no piecām 3 stundas garām interaktīvām nodarbībām tiešsaistē, izmantojot Zoom platformu. Pēc katras nodarbības dalībniekiem tiks piedāvāti papildu informācijas resursi kā video materiāli, raksti, raidījumi, un viens izaicinājums, ko dalībnieki pēc savas izvēles varēs izzināt un izmēģināt līdz nākamajai nodarbībai.

 

NODARBĪBU PLĀNS

9.februāris,  pulksten 10.00 – 13.00. ES kopienā – individuālā līmeņa apzināšanās.

16.februāris, pulksten 10.00 – 13.00 ES-TU. Dažādība un dialogs.

23.februāris,  pulksten 10.00 – 13.00 MĒS. Kopienas un to ietekme.

2.marts, pulksten 10.00 – 13.00 KOPIENAS izaicinājumi un iespējas.

9.marts, pulksten 10.00 – 13.00 SADARBĪBA. Izaicinājumi un iespējas.

 

Mācību cikla programmu veido un nodarbības vadīs koučs, neformālās mācīšanās fasilitatore un programmas “Active Citizens” fasilitatore Ilze Zvejniece kopā ar mākslinieci un sociālo tīklu komunikācijas praktiķi Leldi Gustu, kura nodarbību dalībniekus aicinās savas kopienas vīzijas ietērpt vairāk nekā vārdos.

 

Mācību cikla programma veidota, iedvesmojoties no Britu padomes (British Council) radītās un daudzās pasaules valstīs veiksmīgi īstenotās programmas “Darbīgās kopienas” (Active Citizens).

 

Dalībnieki, kuri piedalījās mācībās 2021.gadā, pieredzi raksturo šādi:

  • “Mācību cikls bija ļoti pārdomāts, bija sajūta, ka mēs katrs esam ļoti gaidīts, aktivitātes izmeklētas tieši radošajiem, lika bieži kāpt zonās, kur ikdienā paejam garām.
  • Vienreizēja gaisotne, ļaušanās un sajūta, ka viss notiek pats no sevis.
  • “Ieguvu pamudinājumu paskatīties uz sevi, lietām un procesiem savādāk. Guvu iedvesmu, un ir arī rezultāti!
 
 
Pieteikšanās atvērta līdz 3.februārim pulksten 13.00, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē.
 

 

Mācību cikls tiek organizēts projekta “Alūksnes NVOatbalsta centrs – turpina izaicināt!”, ko atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Biedrība "Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs"

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.