10.03.2022
Lielo Talku arī šogad atbalsta “Getliņi EKO”

Ilggadējais Lielās Talkas atbalstītājs SIA “Getliņi EKO”, kura lielākais akcionārs ir Rīgas dome, arī šogad 11 Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldībām nodrošinās iespēju nodot Lielās Talkas atkritumus par samazinātu cenu.

 

Lielās Talkas mērķis ir veicināt labprātīgu iedzīvotāju un pašvaldību iesaisti vides sakopšanas un labiekārtošanas talkās. Lai to nodrošinātu, arī šogad SIA “Getliņi EKO” ir gatavi sniegt atbalstu 11 Pierīgas pašvaldībām – Rīgas, Ādažu, Bauskas, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu un  Siguldas– Lielās Talkas laikā savākto atkritumu maisu apsaimniekošanā. Sadarbības ietvaros, par Lielās talkas atkritumu nodošanu  pašvaldībām būs nepieciešams maksāt samazinātu atkritumu nodošanas cenu – 80.00 EUR par vienu tonnu atkritumu, neieskaitot PVN. Plašāk par atkritumu nodošanas kārtību, t.sk. pašvaldībām piešķirto atkritumu apjomu Lielās talkas ietvaros, SIA “Getliņi EKO” pašvaldības informēs individuāli.

 

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme: “Lai iedrošinātu talkotājus piedalīties Lielās Talkas aktivitātēs, svarīgs ir pašvaldību atbalsts. Priecājamies, ka arī šogad “Getliņi EKO” sadarbojas ar Pierīgas pašvaldībām, lai nodrošinātu pārdomātu un organizētu atkritumu savākšanu pēc talkas aktivitātēm. Bieži vien tieši atkritumu savākšanas jautājums rada bažas iedzīvotājiem. “Getliņi EKO” pašlaik ir vienīgais no Latvijas atkritumu noglabāšanas poligoniem, kas sadarbojas un atbalsta Lielo Talku, tāpēc aicinām arī citus poligonus sadarboties ar tuvākajām pašvaldībām, lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti zaļākas un sakoptākas vides veidošanā!”

 

SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns: “Nav šaubu, ka cilvēces uzdevums ir saglabāt tīru vidi un saudzēt dabas dotos resursus, tāpēc katra aktivitāte, kas vērsta uz zaļāku domāšanu ir atbalstāma. Tikpat svarīgi ir veicināt pārmaiņas cilvēku paradumos, lai nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni un tīrāku vidi nākamajām paaudzēm. Kamēr mēs visi vēl esam savu paradumu transformācijas procesā, talkošanai ir īpaša nozīme. Pateicamies mūsu akcionāriem – Rīgas domei un Ropažu novada domei, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai par sniegto atbalstu, lai Getliņu poligons Lielās Talkas ietvaros pašvaldībām varētu piedāvāt samazinātu cenu atkritumu nodošanai.”

 

Kvalitatīva un pieejama atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kā arī iedzīvotāju proaktīva un atbildīga rīcība ir svarīgākie priekšnosacījumi, lai Latviju virzītu iepretim tīrākās un “zaļākās” valsts statusam pasaulē un veicinātu bezatkritumu kultūras ieviešanu sabiedrībā. Rīga, kā Latvijas galvaspilsēta ar vislielāko iedzīvotāju skaitu, kā arī blīvi apdzīvotais Pierīgas reģions, ik gadu veido ļoti daudz atkritumu, tāpēc īpaši būtiski, lai Lielā Talka turpinātu savu stratēģisko kustību, nodrošinot koordinētu iedzīvotāju informēšanu, Lielās Talkas atkritumu savākšanu, un ātru talkotāju savākto atkritumu nogādāšanu sadzīves atkritumu poligonā.

 

Par Lielo Talku: Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

 

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #EsPiederuNakotnei #ParZaluLatviju #CeliesPosiesIesaisties

 

Celies, posies, iesaisties – Lielā Talka 30. aprīlī visā Latvijā!

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Kralliša

Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.