29.05.2014
Par „Via Hanseatica” tūrisma maršrutu žurnāla National Geographic izdevumos

Pavadīt vasaras atvaļinājumu, izbaudot Via Hanseatica tūrisma maršruta piedāvātās atpūtas iespējas, esam aicinājuši arī National Geographic Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lasītājus. Žurnāla jūnija izdevumā stāstām par to, kas ir Via Hanseatica un cik vienkārši ir saplānot savu individuālu ceļojumu ar ceļojuma plānotāja travel.viahanseatica.info un mobilās aplikācijas palīdzību.

 

Ieskatam par to, cik Via Hanseatica ir tūrisma objektiem bagāta, lasītājiem esam ieteikuši arī dažas vietas visās trīs valstīs, kas noteikti ir apskates vērtas. Tā Latvijas daļā aicinām sajust mītisko Zilokalnu vai vizināties Gaujā ar laivu vai Valmieras Gaujas tramvaju. Iesakām paviesoties Dikļu pilī, atgūstot spēkus un mielojoties ar gardiem ēdieniem. Gaujas nacionālais parks bez šaubām ir Vidzemes tūrisma sirds, savukārt Aerodium Siguldā – prieks un brīvība. Taču bez šīm vietām, Vidzemē vēl ir daudz citas interesantas un atmiņās paliekošas vietas.

Par tūrisma maršrutu “Via Hanseatica”

VIA HANSEATICA Krievijā, Igaunijā un Latvijā vijās cauri lielākām un mazākām pilsētām no pašas Sanktpēterburgas, cauri Narvai- Ivangorodai, Hanzas pilsētai Tartu, robežpilsētām Valgai-Valkai un Hanzas pilsētai Valmierai, lai visbeidzot caur Siguldu noslēgtos Rīgā. Maršruts aicina doties uz vietām, kas ir ārpus lielajām pilsētām, lai izbaudītu neskartu dabu un ļautu tūristiem piedzīvot patiesi ko interesantu. VIA HANSEATICA piedāvā iepazīties ar pārsteidzoši bagātu kultūrvēsturisko mantojumu un ceļā sastaptie vietējie iedzīvotāji izrādīs savu viesmīlību un savai valstij tik raksturīgo dzīvesstilu un tradīcijas. Ja jūs interesē iepazīties ar dažādu, tikai Latvijai, Igaunijai un Krievijai raksturīgu kultūru, ja vēlaties satikt vietējos iedzīvotājus, aktīvi atpūsties dabā vai sagādāt prieku savai ģimenei, dodoties ceļojumā kopā – VIA HANSEATICA ir īstais galamērķis šī gada vasaras atvaļinājumam.

 

Plašāka informācija par tūrisma maršrutu VIA HANSEATICA pieejama Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv, kā arī www.viahanseatica.info

 

Par projektu „Via Hanseatica” Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros. Vidzemes Plānošanas reģions ir projekta vadošais partneris, projekts tiek īstenots no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas.

Informāciju sagatavoja:  Anita Āboliņa, Projekta "Via Hanseatica" komunikāciju aktivitāšu kopas vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.