03.03.2015
Piesaka konkurenci ierastajām galda spēlēm

Ieguldot stundām ilgu darbu un radošu izdomu, bērni kopā ar pedagogiem izveidojuši desmitiem galda spēles no izlietota iepakojuma. SIA ZAAO (ZAAO) projekta „Cilvēks vidē” ietvaros organizētā konkursa „Vides spēles” žūrijai vērtēšanā bija nodotas 43 galda spēles no 13 izglītības iestādēm.

Radošajā sacensībā iesaistījās Amatas, Balvu, Burtnieku, Kocēnu, Limbažu, Mazsalacas, Rūjienas, Saulkrastu, Valkas, Vecpiebalgas novadu un Valmieras pilsētas skolēni.

ZAAO vides izglītības projektu vadītāja Santa Saviele: „Esam ļoti priecīgi par skolēnu radošo pieeju spēļu veidošanā, izmantojot visdažādākos izlietoto preču iepakojuma materiālus. Redzams, ka spēles izgatavotas ne tikai zīmējot, līmējot, krāsojot, bet arī studējot literatūru par vides tēmu un sagatavojot asprātīgus jautājumus potenciālajiem spēļu spēlētājiem. Bērni ar katru gadu piesaka arvien nopietnāku konkurenci veikalā nopērkamo spēļu ražotājiem. Paldies pedagogiem, kuri mudināja bērnus piedalīties ZAAO rīkotajā konkursā!”

 Konkursa dalībnieki piedāvā gan izklaidējošas un ātri izspēlējamas spēles, gan arī tādas spēles, kas prasa erudīciju vides jautājumos. Izstrādāts monopols, puzles, cirks, domino, kā arī florbola piederumu komplekts, lidmodeļi, peldmodeļi un sacensību auto, un vēl daudzu citu veidu spēles.

 ZAAO ikgadējā projekta „Cilvēks vidē” noslēguma pasākumā, mācību gada beigās labāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas. Konkursā iesūtītas spēles varēs izspēlēt minētajā pasākumā, kā arī interesantākās no tām izmēģināt ZAAO organizētās radošās darbnīcās, izstādēs un citos ar vidi saistītos pasākumos vairākās pašvaldībās.

 Konkursa „Vides spēles” laureāti:

Eduards Krūmiņš, Kristīne Podmostko, Roberts Ošāns, Markus Surovs, Kristaps Vīksne, Limbažu sākumskola, 2. klase;

Lelde Kursīte, Rolands Pintāns, Madara Zēmele, Elīna Žurakovska, Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātskola, 7.-9. klase;

Kristiāna Žeikare, Bērzpils vidusskola, 12. klase.

 Šobrīd vēl norit vairāki ZAAO rīkoti vides konkursi pirmsskolas un skolu vecumu grupām, tostarp „ZAAO glezna”, otrreizējo izejvielu vākšanas konkurss „Dabai labu darīt!”, „Mēneša jautājums”, teatrālu mākslas vingrinājumu skeču konkurss „Es iesaistos „Bez atkritumiem” kustībā”. Konkursu nolikumi pieejami ZAAO mājas lapā www.zaao.lv, sadaļā Sabiedrības izglītošana.

 Informāciju sagatavoja:

Zane Leimane

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.