26.02.2020
Informācija iedzīvotājiem par COVID-19 infekcijas uzliesmojumu

Itālijas Veselības ministrija ziņo, ka kopumā 132 cilvēkiem ir noteikti pozitīvi testēšanas rezultāti uz jauno koronavīrusu, kas izraisa COVID-19 infekciju: Lombardijā,  Veneto,  Pjemontā,  Emīlijā-Romanjā. Šobrīd 54 ir hospitalizēti ar COVID-19 simptomiem, 26 ārstējas intensīvās terapijas nodāļās un 22 noteikta izolācija mājās.

 

SPKC seko aktuālajiem notikumiem Itālijā. Šodien Eiropas Komisijas Veselības drošības komiteja un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs rīkoja speciālu ārkārtas telefonkonferenci, kurā piedalījās arī SPKC un NMPD speciālisti.

 

Šobrīd situācija Pasaulē un Eiropā strauji mainās un ir paplašināts COVID - 19 infekcijas skarto teritoriju saraksts un pieņemts lēmums , ka COVID - 19 skartās teritorijas ir  Ķīna, Dienvidkoreja, Itālijas Lombardijas un Veneto reģioni, Irāna. SPKC kā pagaidu ieteikumu - aicina ceļotājus, kuri atgriežas Latvijā no COVID - 19 skartajām teritorijām, turpmākās 14 dienas sekot savam veselības stāvoklim, un ja parādās kādi no elpceļu infekcijas simptomiem (paaugstinātā ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c.), nekavējoties zvanīt 113 un informēt par simptomiem un ceļojumu.

 

SPKC informēs, ja Eiropas Savienībā tiks noteikti citi pasākumi.

 

Braucot uz COVID - 19 skartajām teritorijām, stingri ievērot šādus piesardzības pasākumus:

  • Bieži mazgājiet rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi;
  • Ievērojiet distanci vismaz 2 metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem;
  • Klepojot un šķaudot, izmantojiet vienreiz lietojamāssalvetes un pēc tam nomazgājiet rokas;
  • Sekojiet vietējo varas iestāžu norādījumiem.

 

Viens no galvenajiem ieteikumiem -  ja cilvēks ir bijis Ķīnā, Dienvidkorejā, Itālijas Lombardijas un Veneto reģionos, Irānā kopš atgriešanās turpmākās 14 dienas ir ieteicams palikt mājās un novērot savu veselības stāvokli. Tāpat ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai konsultētos par turpmāko rīcību.

 

Savukārt, ja parādās saslimšanas simptomi, nepieciešams zvanīt 113.

 

Speciālisti rekomendē arī izglītības iestādēm vērsties SPKC, ja rodas jautājumi par rīcību gadījumos, ja COVID - 19 skartajās teritorijās ir bijuši bērni. 

 

Ja nepieciešamas individuālas konsultācijas par jaunā koronavīrusa izraisītu uzliesmojumu Ķīnā, tad  darba dienās, laikā no 08:30 līdz 17:00 aicinām izmantot zemāk redzamos tālruņa numurus, lai kontaktētos ar SPKC pārstāvjiem:

  • 67501590
  • 67387661

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrības veselības organizatore

Baiba Vorobjeva

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.