02.05.2022
Vai viss ir tik labi, kā izskatās? Veic HIV testu!

10. maijā no plkst.15:00-17:30 Slimību profilakses un kontroles centra veidotās kampaņas “Vai viss ir tik labi, kā izskatās? Veic HIV testu!” ietvaros Valkas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā būs iespējams bez maksas, ērti, anonīmi un konfidenciāli veikt HIV eksprestestu, pārliecinoties, ka tas ir draudzīgs pakalpojums, un to veikt ir droši un uzticami. Tāpat būs iespēja arī noklausīties lekciju par HIV un uzdot sev interesējošus jautājumus.

 

Aicinām izmantot šo iespēju, jo Vidzemē, salīdzinot ar citiem reģioniem, nav neviena HIV profilakses punkta. Vidzemē arī reģistrēts Latvijā mazākais inficēšanās gadījumu skaits, kas nozīmē, ka testēšanās un līdz ar to diagnostika tik pat kā nenotiek.

 

Latvijā ik gadu HIV infekcija tiek atklāta ap 300 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. Latvijā šobrīd dzīvojošo HIV pacientu skaits sasniedzis gandrīz 6 tūkstošus, taču starptautiskā projekta "HERMETIC" pētījums liecina, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par vienu trešdaļu lielāks. Tie ir cilvēki, kuri nezina savu HIV statusu. Kampaņas mērķauditorija ir Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 30 gadiem, un tās mērķis – skaidrot HIV testa veikšanas nepieciešamību HIV infekcijas agrīnai diagnostikai, mazināt sabiedrības aizspriedumus un bailes gan no šīs infekcijas, gan arī no testēšanās.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Evija Stālmeistere,

Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centra

Jaunatnes darbiniece

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.