22.11.2021
Valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros izsniegti 110 tūkstoši Covid-19 sertifikātu

Līdz šim dažādos valsts un pašvaldību, kā arī pilsētu klientu apkalpošanas centros izsniegti gandrīz 110 tūkstoši Covid-19 sertifikātu iedzīvotājiem, kuri nelieto internetu vai nevar paši pieslēgties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv sava sertifikāta saņemšanai. Lielākā daļa jeb 58 tūkstoši sertifikātu izsniegti 122 valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanu centros, savukārt pārējie – pilsētu klientu apkalpošanas centros, informē Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

 

Papildus Covid-19 sertifikātu izsniegšanai, valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros līdz šim iedzīvotājiem sniegtas arī vairāk nekā 11 tūkstoši konsultācijas par sertifikātu uzrādīšanu un izmantošanu. Visbiežāk konsultācijas sniegtas Vidzemes reģionā un Zemgales reģionā.

 

 

Savukārt, analizējot datus par izsniegto Covid-19 sertifikātu skaitu pilsētu klientu apkalpošanas centros, secināms, ka vislielākā iedzīvotāju interese ir bijusi Rīgā, kur kopumā līdz šim izsniegti vairāk nekā 20 tūkstoši šādu sertifikātu, kam seko Liepāja un Daugavpils.

 

 

“Aicinām ikvienu iedzīvotāju, kuram ir pieejama internetbanka vai iespēja citādi pieslēgties www.covid19sertifikats.lv, lai saņemtu savu Covid-19 sertifikātu, to darīt internetā, nepieciešamības gadījumā lūdzot palīdzību saviem tuviniekiem, tādējādi klātienē sertifikātu ātrāk varēs saņemt seniori un citi iedzīvotāji, kuriem nav šādas pieslēgšanās iespējas,” saka NVD pārstāve Evija Štālberga.

 

“Iedzīvotājiem, kuriem nav iespējas pašiem izdrukāt savu Covid-19 sertifikātu vai kuriem nepieciešama konsultācija datora vai viedtālruņa izmantošanai šim nolūkam,  noteikti palīdzēs valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centru darbinieki. Informāciju par to, kur ir tuvākais klientu apkalpošanas centrs, iedzīvotāji var saņemt, zvanot 8989,” skaidroja VARAM pārstāve Maija Anspoka.

 

Patstāvīgi saņemt un saglabāt savu sertifikātu iedzīvotāji var tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv – iespējams izveidot sertifikātu par veikto vakcināciju, pārslimošanas faktu vai Covid-19 maksas laboratorisko analīžu rezultātu.

 

NVD vērš uzmanību, ka gadījumā, ja tiek saņemta balstvakcinācija jeb trešā vakcīnas deva, esošais Covid-19 vakcinācijas sertifikāts joprojām ir spēkā un to var izmantot arī turpmāk. Vienlaikus, pieslēdzoties www.covid19sertifikats.lv, būs pieejams vakcinācijas sertifikāts par saņemto 3. devu. Tas būs derīgs izmantošanai pēc 15 dienām. Sertifikātu var izmantot, piemēram, dodoties ārpus Latvijas Republikas, ja mērķa valstī ir nepieciešams uzrādīt apliecinājumu par 3. devas saņemšanu.

 

Atbildes uz iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem ir apkopotas un publicētas vietnes www.covid19sertifikats.lv sadaļā “Jautājumi un atbildes”. Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu, interesējošos jautājumus var uzdot, zvanot pa tālruni 8989.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Evija Štālberga

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.