17.01.2019
Valsts veselības apdrošināšanas platformai pieslēgta puse no lielajām datubāzēm

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošinās iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, ir veiksmīgi pieslēgtas sešas no 13 lielajām valsts datubāzēm. Vēl šo pirmdien NVD informēja, ka pieslēgta pirmā – Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datubāze.

 

Uz šo brīdi platformā ielādēta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzes informācija par Latvijas iedzīvotājiem un to valsts piederības statusiem, politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem u.c. Ir ielādēta arīdzan Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes informācija par legālajiem darba ņēmējiem un darba devējiem, Aizsardzības ministrijas datubāzes informācija par militārajiem pensionāriem, Nodarbinātības valsts aģentūras informācija par reģistrētajiem bezdarbniekiem, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas informācija par iedzīvotājiem ar noteiktu invaliditāti, kā arī ielādēta pašvaldību informācija.

 

Vienlaikus norit darbs pie Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datubāžu pakāpeniskas pieslēgšanas. Šīs datubāzes nodrošinās informāciju par pilngadību sasniegušajiem iedzīvotājiem, kuri mācās, kā arī informāciju par bērnu kopšanas pabalstu un vecāku pabalstu, bērna invalīda kopšanas pabalstu u.c. informāciju.

 

Paralēli datubāžu pievienošanas procesam tiek veikta rūpīga ielādēto datu kvalitātes pārbaude, tajā skaitā, lai pārliecinātos, vai dati korekti un regulāri atjaunojas atbilstoši datubāžu turētāju veiktajām datu aktualizēšanām u.c. izmaiņām.

 

Jau iepriekš ziņots, ka, ņemot vērā veicamos datubāžu pieslēgšanas darbus, no 2019. gada 1. janvāra līdz īpašam NVD paziņojumam visas ārstniecības iestādes ievēro 2018. gada pacientu pieņemšanas nosacījumus – neiedalot pacientus apdrošinātajos un neapdrošinātajos.

 

Noskaidrot to, vai iedzīvotājs atbilst kādai no valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām, vai arī viņam ir jāveic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, iespējams, aizpildot tiešsaistes (online) testu vietnē www.apdrosinaties.lv. Līdz šim tests ir aizpildīts aptuveni 125 tūkstoši reižu.

 

 

Informāciju sagatavoja:                                                                          

Agnese Jasenoviča

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Tālr.: 67043787

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.