03.10.2017
Jau otro gadu Valkā un Valgā notiks ultramaratons “Neiespējamais skrējiens”

Svētdien, 19. novembrī dvīņu pilsētās Valkā un Valgā otro gadu pēc kārtas notiks ultramaratons “Neiespējamais skrējiens” par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes izveidei Valkā 1917. gadā. Katrs distances kilometrs simbolizē gadu, kopš Latviešu Pagaidu Nacionālas padomes izveides, tāpēc šogad 100 gadus pēc Latvijas dibināšanai tik nozīmīgā notikuma tiek piedāvāta 100 km distance.

       

Sacensību mērķis attīstīt garo distanču skriešanas tradīcijas Valkas novadā un Valgas apriņķī, kā arī aicināt ikvienu noskriet par godu Latvijas simtgadei. Kā jau tika minēts, ultramaratona garākā distance ir 100 km, taču skrējējiem būs pieejamas arī īsākas distances: 50km un 25km, kā arī tiks veikta simboliska 1000 m distance no Valgas Apmeklētāju centra (bijušā Rātsnama) Kesk ielā 11 līdz Valkas kultūras namam.

       

Dalība 1000 m distancē ir bez maksas un būs jāveic bez laika kontroles. Valkas novada dome aicina ikvienu, kurš ir patriotisku jūtu vadīts, noskriet, noiet vai izbaudīt nūjojot šo nelielo distanci. Katrs dalībnieks par piemiņu saņems arī īpašo pasākuma nozīmīti. Starts simboliskai distances tiks dots uzreiz pēc svinīgās piemiņas plāksnes “Latvijas iecerēšana” atklāšanas, kas notiks plkst.11:00. Piemiņas plāksne tiek atklāta Valgas Apmeklētāju centra telpās par godu drosmīgajiem Latviešu Pagaidu Nacionālas padomes dibinātājiem.

       

Ultramaratona starts un finišs atradīsies pie Valkas pilsētas kultūras nama. 100 km distances skrējējiem būs jāveic 4 apļi pa marķētu un drošu 25 km trasi, attiecīgi 50km – 2 apļi un 25km viens aplis.

           

Atgādinām, ka kopā naudas balvu fonds šim pasākumam ir 2700 EUR un absolūtie uzvarētāji gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē 100km distancē saņem naudas balvu 500 EUR apmērā, sīkāk par pārējām balvām nolikumā.

           

Sacensību laureātiem – vērtīgas balvas un piemiņas veltes!

           

Sacensības organizē un vada Valkas novada dome, sadarbībā ar Valgas pilsētas domi un biedrību “Atbalsts Valkai”.

           

No 17. februāra ir pieejama elektroniskā reģistrēšanās http://valka.lv/lv/valkas-novads-1/sports-1/registracija-sacensibam

       

Ar sacensību nolikumu var iepazīties Valkas novada mājas lapā, sadaļā “Sports” – “Rezultāti un nolikumi”.

           

Plašāk par Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltīto norišu programmu uzzini http://www.lv100.lv/jaunumi/latviesu-pagaidu-nacionalajai-padomei-100/ #LV100 #Valka1917

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Raivis Graņics

Valkas novada domes

Sporta un jaunatnes daļas vadītājs

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.