12.11.2016
Pie Valgas rātsnama dots starts ultramaratona “Neiespējamais skrējiens” 99 km distancei

Šorīt, 12. novembrī, plkst. 6:00 pie Valgas rātsnama (Kesk tänav 11) dots starts dvīņu pilsētās Valkā un Valgā nebijušam pasākumam  – 99 km skrējienam par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes izveidei Valkā 1917. gadā. Šajā garajā distancē ir startējuši 26 dalībnieki: 22 skrējēji no Latvijas, 3 no Igaunijas un 1 no Krievijas. Valkas novadu šajā ultramaratonā pārstāv 3 skrējēji.

 

Šodien Valkā ultramaratona “Neiespējamais skrējiens” 99 km distancē piedalās sportists no Ogres Valdis Ņilovs, kurš pērnajā gadā bija labākais no Latvijas leģendārajā Spartatlona distancē (246 km) Grieķijā.

 

Valcēnitis Pēteris Cābulis arī ir startējis 99km skrējienā par godu Latvijas simtgadei. Pēteris divas reizes ir piedalījies Spartatlonā Grieķijā. Arī šoreiz skrējējs ir gatavojies nopieti, sezonas gaitā pieveicot sešus maratonus un virkni ultramaratonu, sākot no 107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera un beidzot ar 53 kilometru garo Baltijas baso pēdu ultramaratonu. 

 

Vēlāk citi skrējēji startēs arī īsākās distancēs: plkst. 9:00 tiks dots starts 49,5 km distancei, plkst. 10:00 – startēs uz 24,75 km, plkst. 10:30 startēs 9,9 km distances skrējēji un plkst. 11:00 tiks dots starts 990 m distancei. Valkas pašvaldība aicina ikvienu, kurš ir patriotisku jūtu vadīts, noskriet, noiet vai izbaudīt nūjojot simbolisko 990 m distanci, kura ir bez iepriekšējas pieteikšanās, bez dalības maksas un būs jāveic bez laika kontroles. Katrs dalībnieks par piemiņu saņems arī īpašo pasākuma nozīmīti.

 

Pasākumu atbalsta: Valkas novada dome, Valgas pilsētas dome, “Valga sport”, biedrība “Atbalsts Valkai”, SIA “Vidzemes televīzija”, SIA “Valdis”, SIA “Mego”, “Cramo Estonia AS”, “Latvijas nūjošanas balva”.

 

Aksana Markoviča

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.